997

Kronika Policyjna: 30 lipca [przegląd]

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

31-latka wpadła na kradzieży ubrań

Policjanci z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego zatrzymali 31-letnią złodziejkę. Kobieta wpadła na kradzieży ubrań wartych ponad 500 zł ze sklepu w centrum Bytomia. Czujni pracownicy ochrony ujęli kobietę i przekazali mundurowym. Grozi jej teraz do 5 lat więzienia.

Reklama

W piątek po południu 31-letnia bytomianka przyszła do sklepu z myślą zakupów ubrań. Jak się okazało nie miała zamiaru za nie płacić. Czujni pracownicy ochrony jednego ze sklepów w centrum miasta zauważyli podejrzane zachowanie kobiety. Okazało się, że wyszła ze sklepu z ubraniami wartymi ponad 500 złotych nie płacąc za nie. Na miejsce wezwano stróży prawa. Policjanci z komisariatu przy ulicy Chrzanowskiego zatrzymali 31-latkę. Kobieta trafiła do komisariatu, gdzie śledczy przedstawili jej zarzut. Teraz bytomianka odpowie przed prokuratorem. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Pijany 49-latek złamał nogę swojej matce

Stróże prawa z Miechowic zatrzymali pijanego 49-latka. Mężczyzna w niedzielę wieczorem podczas domowej awantury pchnął swoją 70-letnia matkę. Kobieta przewróciła się i złamała nogę. Bytomianin mając ponad 2 promile trafił do izby wytrzeźwień. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

W niedzielę wieczorem mundurowi z komisariatu w Miechowicach zostali wezwani na interwencję do mieszkania przy ulicy Stolarzowickiej. Na miejscu było już pogotowie ponieważ w wyniku domowej awantury 70-letnia kobieta doznała złamania nogi. Policjanci zatrzymali 49-letniego syna bytomianki. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i trafił do izby wytrzeźwień. Z wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że bytomianin popchnął matkę. Kobieta pozostała w szpitalu na obserwacji. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Zderzenie aut

Bytomscy policjanci wyjaśniają okoliczności niedzielnego wypadku z udziałem dwóch aut. Zdarzenie miało miejsce po południu przy al. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Doszło do zderzenia bmw, którym jechał 25-letni mieszkaniec Radzionkowa z volkswagenem kierowanym przez 55-letnią bytomiankę. W wyniku zdarzenia kobieta doznała urazu głowy.

W niedzielę po południa przy al. Jana Nowaka-Jeziorańskiego miało miejsce zderzenie dwóch samochodów. Z wstępnych ustaleń drogówki wynika, że kierujący bmw 25-letni mieszkaniec Radzionkowa zderzył się z jadącym przed nim volkswagenem, kierowanym przez 55-letnią bytomiankę. Kierujący autami byli trzeźwi. Policjanci bytomskiej drogówki zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. W wyniku wypadku obrażeń głowy doznała kierująca volkswagenem. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają bytomscy stróże prawa.

"Rowerem bezpieczniej do celu"

W środę bytomska drogówka prowadziła działania w ramach kampanii „Rowerem bezpieczniej do celu”. Podstawowym ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów oraz zmniejszenie liczby ofiar w tej grupie użytkowników dróg.

W środę stróże prawa prowadzili działania w ramach kampanii „Rowerem bezpieczniej do celu”, które mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów. Priorytetem akcji jest ograniczenie ilości zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg oraz podniesienie świadomości wśród kierujących samochodami, że rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Policjanci zwracali szczególną uwagę na to, czy zachowanie rowerzystów było zgodne z przepisami poruszania się na odcinkach dróg bez wydzielonych tras rowerowych.

W trakcie akcji mundurowi ujawnili 3 osoby, które kierowały rowerami znajdując się w stanie nietrzeźwości, nałożyli 11 mandatów karnych, wylegitymowali 61 osób.

Zatrzymany za kradzież namiotów budowlanych i żeliwnych włazów

Dwa namioty budowlane oraz dziewięć żeliwnych włazów padło łupem 42-latka. Mężczyzna sprzedał skradzione przedmioty do punktu skupu złomu. W środę złodzieja zatrzymali policjanci z Miechowic. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. W więzieniu może spędzić nawet 5 lat.

W środę bytomscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży 2 namiotów o aluminiowej konstrukcji oraz 9 żeliwnych włazów z terenu budowy przy ulicy Nickla. Wartość strat wyceniono na ponad 6 tys. złotych. Mundurowi przystąpili do poszukiwania złodzieja i sprawdzili miejscowe punkty skupu złomu. Na jednym z nich odnaleźli skradzione namioty. Kilka godzin później w ręce policjantów wpadł 42-letni sprawca przestępstwa. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za kradzież grozi mu nawet 5 lat za kratkami.

Potrącenie pieszej na pasach

Bytomscy śledczy wyjaśniają okoliczności wtorkowego wypadku, do którego doszło przy alei Legionów. Jadąca mazdą 53-latka potrąciła na pasach kobietę. 19-letnia bytomianka z potłuczeniami trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek ok. godziny 12:30 przy alei Legionów. Z wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że kierująca mazdą prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa kobiecie przechodzącej na przejściu dla pieszych. Na skutek zdarzenia 19-letnia bytomianka z potłuczeniami trafiła do szpitala. Stróże prawa z bytomskiej drogówki zatrzymali 53-latce prawo jazdy. Teraz dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku wyjaśniają śledczy z bytomskiej komendy.

Pamiętajmy, że należy wzmóc czujność poruszając się po drogach. Kierowcy powinni zwiększyć uwagę w rejonie przejść dla pieszych, natomiast piesi wzmóc ostrożność przechodząc przez jezdnię. Dla własnego bezpieczeństwa zalecamy używać elementów odblaskowych na ubraniu lub trzymanych przez nas plecakach, torbach.

Drogówka podsumowała działania "Bezpieczne skrzyżowania"

Bytomska drogówka podsumowała działania o nazwie „Bezpieczne skrzyżowania”. Głównym ich celem jest ograniczenie liczby zdarzeń oraz liczby ofiar wypadków drogowych zaistniałych w rejonie skrzyżowań. Mundurowi ujawnili 28 wykroczeń.

Dążenie do poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg na skrzyżowaniach oraz egzekwowanie od kierujących i pieszych obowiązujących w tym zakresie przepisów, to główne cele prowadzonych działań o nazwie „Bezpieczne skrzyżowania". Policjanci z bytomskiej drogówki pełnili służbę w kilku wytypowanych punktach miasta. W trakcie akcji mundurowi sprawdzali trzeźwość kierowców, prawidłowość parkowania w rejonach skrzyżowań, przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości oraz stosowania pasów bezpieczeństwa. Stróże prawa zwracali także uwagę na zachowanie pieszych uczestników ruchu drogowego.

Uprawiał konopie w mieszkaniu

Kryminalni z bytomskiej komendy zatrzymali 23-latka, który w mieszkaniu uprawiał konopie indyjskie. Stróże prawa zabezpieczyli 4 krzaki tej rośliny. Mężczyzna usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 23-latka podejrzanego o uprawę konopi indyjskich. Mężczyzna wpadł w ręce stróżów prawa we wtorek w mieszkaniu przy ulicy Czajkowskiego. Policjanci zabezpieczyli 4 krzaki zakazanej rośliny. Bytomianin usłyszał już zarzut. Za uprawę konopi indyjskich wbrew przepisom ustawy grozi kara 3 lat więzienia.

Nieletni rozbojarz w rękach policjantów

Kryminalni z komisariatu II zatrzymali nieletniego sprawcę rozboju. 13-latek przy użyciu rozbitej butelki zaatakował starszego kolegę i ukradł mu rower. Młodzieniec wpadł w ręce mundurowych, gdy usiłował ukryć łup. Teraz o jego losie zdecyduje bytomski sędzia rodzinny.

We wtorek po południu oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o napadzie do jakiego doszło na alei Legionów. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że został on zaatakowany, gdy grał w piłkę na boisku. Sprawca używając rozbitej butelki, doprowadził go do stanu bezbronności i zabrał mu rower. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania napastnika. 13-latek został zatrzymany, gdy próbował ukryć łup na strychu. Rower wrócił do właściciela, a o dalszym mlodego rozbojarza zadecyduje Sąd Rodzinny w Bytomiu.

Odpowie za znieważenie policjantów

26-letni bytomianin odpowie za znieważenie funkcjonariuszy podczas wykonywania przez nich czynności służbowych. Do zdarzenia doszło w poprzednią niedzielę na ulicy Matejki. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie na ul. Matejki. Policjanci z komisariatu III udali się na interwencję w związku z zgłoszeniem próby samobójczej. W trakcie penetracji terenu zauważyli młodego mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli w pościg i ujęli młodzieńca. W tym samym czasie na miejscu zdarzenia pojawił się znajomy uciekiniera, który używając słów wulgarnych znieważył wykonujących czynności stróżów prawa. 26-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. W poprzedni poniedziałek usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

fot. KMP Bytom

Zobacz też:
Reklama
Promocja noworoczna