997

Wandale zniszczyli Kupidyna. Teraz wrócił na swoje miejsce


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

W ostatnich latach Góra Miłości w bytomskim parku przeszła znaczną metamorfozę. Niestety nie wszystkim to pasuje. Przed miesiącem wandale zniszczyli rzeźbę Kupidyna na szczycie wzniesienia. Figurka właśnie wróciła na swoje miejsce.

Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej sukcesywnie przywraca naszemu parkowi dawny blask. Jedną z jego głównych atrakcji jest Góra Miłości, gdzie odnowiono schody, zamontowano nowe balustrady, wzmocniono skarpy oraz zrekonstruowano altanę i źródełko spływające ze szczytu do niewielkiego oczka wodnego u stóp wzniesienia. Na czubku góry ustawiono również poidełko z rzeźbą Kupidyna, który podkreśla charakter tego zakątka parku.

Reklama

Niestety już kolejny raz nieznani sprawcy postanowili skraść figurkę. Zrobili to na tyle nieudolnie, że na szczycie góry pozostały nogi Amora. Rzeźba zniknęła niedługo przed majówką. Teraz pracownicy MZZiGK usunęli okaleczone kończyny aniołka i zamontowali w ich miejscu nową figurkę. Załoga jednostki prosi, by mieszkańcy widząc akty wandalizmu zgłaszali je Straży Miejskiej lub Policji. Dzięki temu nasz park wciąż będzie cieszyć oczy.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (3 replies).

Szczepan Avatar
Szczepan odpowiedział w temacie: #179238 2018/06/02 12:41
Tak, naprawdę ładne atrapy. Tylko jak juz bateria się wyczerpie i dioda nie mruga to nawet dres zrozumie że kamera przymocowana do drzewa bez żadnych przewodów to ściema.
miras Avatar
miras odpowiedział w temacie: #179237 2018/06/02 12:20
Ja już nie wiem czy mi się wydawało ale pamiętam że na górze miłości zamontowano chyba 2 kamery przy okazji budowy altany.
przemo77 Avatar
przemo77 odpowiedział w temacie: #179230 2018/06/01 17:06
Niestety ale każdy remont itd przestrzeni publicznej w tym mieście skończy się tak samo - wystarczy spojrzeć na Park Mickiewicza.

albo bezmyślne pasożyty powymierają w którymś pokoleniu (w co nie wierzę, bo z pokolenia na pokolenie coraz lepiej korzystają z cudzej pracy)

albo takie inwestycje będzie się przeprowadzać w komplecie tzn. z monitoringiem i błyskawicznymi interwencjami

Reklama: