997

Kronika Policyjna: 14 maja [przegląd]

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Naruszył nietykalność cielesną policjantów

Mundurowi z komisariatu w Stroszku zatrzymali mężczyznę, który w trakcie wykonywania przez nich czynności służbowych naruszył ich nietykalność cielesną. Sprawcy przedstawiono już zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Reklama

Do zdarzenia doszło w sobotę przy ulicy Strzelców Bytomskich. Policjanci zostali wezwani na interwencję do mieszkania, którego lokatorka obawiała się swojego agresywnego, byłego konkubenta. Na miejscu stróże prawa zastali 33-letniego mieszkańca Tarnowskich Gór. W trakcie wykonywania czynności przez policjantów mężczyzna zaczął ich szarpać i popychać. Został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz grozi mu do 3 lat za kratkami.

Podsumowanie działań "PRĘDKOŚĆ"

Od piątku do niedzieli w godzinach 6:00-22:00 policjanci z Bytomia prowadzili działania "PRĘDKOŚĆ". Na kierowców, którzy nie przestrzegali przepisów dotyczących ograniczenia prędkości czekały wysokie mandaty. Mundurowi ukarali łącznie 112 osób.

Celem działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz zminimalizowanie liczby osób zabitych w wypadkach drogowych. W piątek, sobotę oraz niedzielę bytomscy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego dokonywali pomiarów prędkości na terenie całego miasta. Na amatorów szybkiej jazdy czekały dotkliwe grzywny. Stróże prawa w trakcie prowadzonych działań sprawdzali też stan trzeźwości kierujących, wymagane dokumenty oraz korzystanie z pasów bezpieczeństwa.

Policjanci ujawnili 94 przekroczenia prędkości, nałożyli łacznie 112 mandatów karnych, 14 kierowców pouczono.

Pijany 20-latek podpalił kosze na śmieci

Straty w wysokości ponad 10 tys. złotych spowodował 20-latek, który zniszczył pojemniki na śmieci. Do zdarzenia doszło we wtorek rano przy ulicy Mazurskiej. Mężczyzna był pijany. W piątek usłyszał zarzut. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

We wtorek nad ranem oficer dyżurny komisariatu w Szombierkach otrzymał telefoniczne zgłoszenie o pożarze przy ulicy Mazurskiej. Przybyli na miejsce stróże prawa potwierdzili zdarzenie, a strażacy ustalili, że przyczyną pożaru pojemników na śmieci było prawdopodobnie podpalenie. Dzięki nagraniu z monitoringu mundurowi bardzo szybko ustalili sprawcę i w czwartek go zatrzymali. 20-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu i tłumaczył swoje zachowanie dużą ilością alkoholu, który spożył w nocy. Straty, jakie spowodował wyceniono na ponad 10 tys. złotych. Za zniszczenie mienia grozi mu do 5 lat więzienia.

Sprawcy rozboju w policyjnych rękach

Środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego zastosował bytomski sąd wobec 44-letniego sprawcy rozboju. Mężczyzna wspólnie z kolegą pobił 78-letniego bytomianina i skradł mu dokumenty oraz gotówkę. Drugi ze sprawców w piątek odpowiadał przed sądem. Grozi im kara 12 lat więzienia.

Nawet 12 lat więzienia grozi 44-letnim sprawcom rozboju. Mężczyźni napadli na 78-letniego bytomianina i wyrwali mu saszetkę. Do zdarzenia doszło we wtorek przy ulicy Mickiewicza. Pokrzywdzony szedł chodnikiem, gdy został zaatakowany i uderzony pięścią w głowę. Sprawcy ukradli mu dokumenty oraz gotówkę. Dzięki rysopisowi podanemu przez świadka policjantom bardzo szybko udało się ustalić tożsamość napastników. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez mundurowych z komisariatu II już następnego dnia. Jeden z 44-latków został objęty policyjnym dozorem, drugi w piątek odpowiadał przed sądem. Grozi im do 12 lat za kratkami.

Odpowiedzą za złamanie sądowego zakazu

Policjanci z bytomskiej drogówki zatrzymali w czwartek dwie osoby, które pomimo posiadania sądowych zakazów kierowały swoimi pojazdami. 42-letniej bytomiance oraz 29-letniemu mieszkańcowi Będzina grozi kara do 5 lat więzienia.

W czwartek kilka minut po godz. 16:00 funkcjonariusze drogówki patrolujący dzielnicę Szombierki zatrzymali do kontroli kierowcę Mercedesa. Podczas czynności okazało się, że pochodzący z Będzina 29-latek nie tylko nie posiada prawa jazdy, ale w ogóle nie powinien kierować pojazdami, czego zabronił mu Sąd Rejonowy w Bytomiu. Dwie godziny później w ręce mundurowych wpadła 42-letnia bytomianka. Kobieta także nie zastosowała się do postanowienia sądu i kierowała swoim Volkswagenem pomimo posiadania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz grozi im kara do 5 lat więzienia.

Ponad 8 tys. porcji amfetaminy nie trafi na rynek

W ręce bytomskich policjantów wpadli dilerzy narkotyków. Kryminalni z komisariatu w Miechowicach przejęli amfetaminę wartą na czarnym rynku ponad 20 tysięcy złotych. Z zabezpieczonych środków można było przygotować ponad 8 tysięcy porcji dilerskich. 48-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej oraz jego 24-letnia partnerka usłyszeli już zarzuty posiadania oraz handlu narkotykami. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Kryminalni z komisariatu w Miechowicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację o osobie, która może handlować narkotykami. Stróże prawa wkroczyli do akcji. W mieszkaniu przy ulicy Dzierżonia zatrzymali 24-latkę, która handlowała narkotykami. W ręce policjantów wpadł również jej 48-letni partner. Mundurowi przechwycili amfetaminę, z której można przygotować ponad 8 tysięcy działek dilerskich. Czarnorynkowa wartość przejętych narkotyków to ponad 20 tysięcy złotych. Zatrzymani spędzili noc w policyjnym areszcie, a wczoraj usłyszeli zarzuty posiadania oraz handlu narkotykami. Prokurator objął ich policyjnym dozorem oraz zastosował poręczenie majątkowe. Grozi im teraz kara do 10 lat więzienia.

Podsumowanie działań "Bezpieczny Pieszy"

Bytomska drogówka podsumowała działania „BEZPIECZNY PIESZY”. Mundurowi ujawnili liczne wykroczenia nakładając łącznie 25 mandatów karnych. Akcja, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prowadzona była w środę.

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Dynamiczny wzrost liczby osób zmotoryzowanych potęguje stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia. W środę policjanci drogówki prowadzili działania "PIESZY". Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie świeżo upieczonych kierowców wobec pieszych. Zwracano uwagę na prawidłowe przemieszczanie się pieszych na oznakowanych przejściach. Za poruszanie się niezgodnie z przepisami nakładano mandaty. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na młodych kierowców i ich zachowanie względem pieszych. Ponadto mundurowi propagowali używanie przez niechronionych uczestników ruchu drogowego elementów odblaskowych.

Mundurowi nałożyli 25 mandatów karnych, w tym 9 na pieszych i 16 na kierowców. Piesi popełniali wykroczenia przechodząc w miejscach niedozwolonych. Natomiast kierowców karano za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na pasach oraz za przekraczanie prędkości w rejonie przejść. Pouczono 4 osoby.

Pijany kierowca miał ponad 2,5 promila

Policjanci z drogówki zatrzymali pijanego kierowcę. Amator jazdy na "podwójnym gazie" miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz 46-latkowi grozi do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Stróże prawa z bytomskiej drogówki zatrzymali wczoraj około południa mężczyznę, który prowadził samochód po pijanemu. Kierowcę do kontroli zatrzymali mundurowi przy ulicy Konstytucji. Wtedy okazało się, że mężczyzna jest pijany. 46-latek jadąc toyotą miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz mieszkaniec Bytomia odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy.

Potrącenie pieszej na pasach

Bytomscy śledczy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku, do którego doszło przy ulicy Strzelców Bytomskich. Jadący BMW 30-latek potrącił na pasach kobietę. 53-letnia bytomianka z obrażeniami trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w środę nad ranem ok. godziny 5.00 przy ulicy Strzelców Bytomskich. Z wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że 30-latek prawdopodobnie nie ustąpił kobiecie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. Na skutek zdarzenia 53-letnia bytomianka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Stróże prawa z bytomskiej drogówki zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Teraz dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku wyjaśniają śledczy z bytomskiej komendy.

Pamiętajmy, że należy wzmóc czujność poruszając się po drogach. Kierowcy powinni szczególnie zwiększyć uwagę w rejonie przejść dla pieszych. Natomiast piesi wzmóc ostrożność przechodząc przez jezdnię. Dla własnego bezpieczeństwa zalecamy używać elementów odblaskowych na ubraniu lub trzymanych przez nas plecakach, torbach. Tego typu elementy zdecydowanie szybciej pozwolą kierowcy dostrzec pieszego.

19-latek kradł blachę z dachu kamienicy

Policjanci z Szombierek zatrzymali 19-latka. Mężczyzna w nocy kradł blachę z dachu kamienicy przy ul. Stalmacha. Wartość start to ponad 2 tys. zł. Bytomianin trafił do policyjnego aresztu. Młodzieniec usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

W poprzednią niedzielę nad ranem mieszkańcy kamienicy przy ulicy Stalmacha powiadomili dyżurnego komisariatu w Szombierkach, że ktoś chodzi po dachu budynku. Na miejsce przyjechali mundurowi z komisariatu. Policjanci zatrzymali 19-latka. Okazało się, że zrywał on na dachu blachę. Bytomianin trafił do policyjnego aresztu. Śledczy z komisariatu ustalili, że skradziono łącznie 15 metrów kwadratowych blachy o wartości ponad 2 tysięcy złotych. Część tej blachy została oderwana lecz złodziej nie zdążył jej zabrać. Teraz stróże prawa ustalają, gdzie trafiła blacha. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

34-latek zatrzymany w trakcie egzaminu na prawo jazdy

W ręce policjantów wpadł 34-latek, który przystąpił do praktycznego egzaminu na prawo jazdy. Miesiąc temu do egzaminu teoretycznego w jego imieniu przystąpił kolega bytomianina. Mężczyźni usłyszeli wtedy zarzuty. W zeszły poniedziałek zatrzymany usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Jak opisywaliśmy początkiem kwietnia tego roku w ręce policjantów wpadł 27-latek, który przystąpił do egzaminu na prawo jazdy za swojego kolegę. Mężczyzna usłyszał zarzut. Po kilku dniach śledczy z komendy przedstawili zarzut 34-latkowi, za którego kolega poszedł na egzamin teoretyczny na prawo jazdy. Mężczyznom grozi za to przestępstwo do 3 lat więzienia. 34-latek wiedział, że jeżeli pójdzie na egzamin praktyczny to popełni kolejne przestępstwo. Pomimo tej wiedzy zdecydował zapisać się na egzamin. Bytomianin w zeszły poniedziałek przystąpił do egzaminu praktycznego. Egzaminatorzy natychmiast powiadomili stróży prawa. 34-latek został zatrzymany na terenie ośrodka egzaminacyjnego. Mężczyzna został przewieziony do bytomskiej komendy, gdzie usłyszał kolejny zarzut w tej sprawie. Śledczy zabezpieczyli od niego 5 tysięcy złotych w gotówce jako tymczasowe zabezpieczenie mienia. Teraz bytomianin odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Zderzenie aut

Bytomscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku z udziałem dwóch aut. Zdarzenie miało miejsce po południu przy ul. Parkowej. Doszło do zderzenia fiata, którym jechała 32-letnia bytomianka z oplem kierowanym przez 25-letnią kobietę. W wyniku zdarzenia kierująca oplem doznała urazu.

W poprzedni poniedziałek po południu na ulicy Parkowej miało miejsce zderzenie dwóch samochodów. Z wstępnych ustaleń drogówki wynika, że kierująca fiatem 32-letnia bytomianka zderzył się z jadącym przed nią oplem, kierowanym przez 25-letnią mieszkankę Bytomia. Kobiety były trzeźwe. Teraz policjanci bytomskiej drogówki będą ustalać, kto doprowadził do zderzenia. W wyniku zdarzenia ogólnych obrażeń doznała kierująca oplem. Teraz okoliczności zdarzenia wyjaśniają bytomscy stróże prawa.

fot. KMP Bytom

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (1 replies).

Maria Dąbrowska Avatar
Maria Dąbrowska odpowiedział w temacie: #178963 2018/05/15 13:17
Bardzo prosze o kontakt na e-mail rodzinę Potrąconej Pani .Kontakt na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklama
Promocja noworoczna