997

Kronika Policyjna: 5 marca [przegląd]


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Bytomscy policjanci przejęli pół tysiąca porcji narkotyków

Bytomscy policjanci zatrzymali 38-latka oraz 24-letnią kobietę i przejęli ponad pół tysiąca porcji narkotyków. Bytomianie zakazane substancje ukrywali w mieszkaniach w Szombierkach. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Prokurator objął mężczyznę policyjnym dozorem. Grozi mu teraz do 10, a kobiecie do 3 lat więzienia.

Reklama

Kryminalni z bytomskiej komendy, wraz ze śledczymi z komisariatu w Szombierkach, prowadzili działania przeciwko przestępczości narkotykowej. Wynikiem ich pracy było zatrzymanie 38-latka oraz 24-letniej kobiety. Bytomianie ukrywali zakazane substancje w swoich mieszkaniach przy ulicy Stalmacha oraz Witosa. Stróże prawa przejęli ponad pół tysiąca porcji amfetaminy i marihuany. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Prokurator objął mężczyznę policyjnym dozorem. Grozi mu teraz do 10, a kobiecie do 3 lat więzienia.

Złodziej wpadł na gorącym uczynku

33-letni złodziej wpadł na gorącym uczynku. Mężczyzna w sobotę ukradł wkrętarkę wartą 750 zł z marketu budowlanego. Bytomianin trafił do komisariatu w Miechowicach, gdzie usłyszał zarzut. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

33-letni bytomianin odpowie za kradzież. Mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku kradzieży przez pracowników ochrony marketu budowlanego przy Alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Jego łupem padła wkrętarka kosztująca 750 złotych. Złodziej wpadł, gdy wyniósł rzecz ze sklepu nie płacąc za nią. Policjanci zatrzymali amatora cudzej własności, który trafił do policyjnego aresztu. 23-latek usłyszał już zarzut przygotowany przez śledczych z miechowickiego komisariatu. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 5 lat za kratkami.

Pijany kierowca z 2 promilami

Policjanci z drogówki zatrzymali pijanego kierowcę. Amator jazdy na "podwójnym gazie" miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz 58-latkowi grozi do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Stróże prawa z bytomskiej drogówki zatrzymali w sobotę po południu mężczyznę, który prowadził samochód po pijanemu. Kierowcę do kontroli zatrzymali mundurowi przy ulicy Strzelców Bytomskich. Wtedy okazało się, że mężczyzna jest pijany. 58-latek jadąc toyotą miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz mieszkaniec Tarnowskich Gór odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy.

Policjanci przejęli 170 porcji amfetaminy

Bytomscy policjanci przejęli prawie 170 porcji narkotyków. Zatrzymano 37-latka, który amfetaminę ukrywał w mieszkaniu przy ul. Konstytucji. Bytomianin usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Blisko 170 porcji amfetaminy nie trafi na bytomskie ulice. Kryminalni z bytomskiej komendy prowadzili działania przeciwko przestępczości narkotykowej. Wynikiem ich pracy było zatrzymanie 37-latka. Mężczyzna w swoim mieszkaniu w przy ulicy Konstytucji ukrywał narkotyki. Stróże prawa przejęli prawie 170 porcji amfetaminy. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Pijany włamywacz pogubił swój łup

Stróże prawa z Miechowic zatrzymali pijanego włamywacza. 31-latek włamał się do sklepu ogólnospożywczego przy ul. Frenzla skąd zabrał alkohol oraz pieniądze. Pomocne w jego zatrzymaniu były ślady jakie po sobie zostawił. Bytomianin trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Czwartkowej nocy policjanci z komisariatu w Miechowicach zostali powiadomieni o włamaniu do sklepu ogólnospożywczego przy ulicy Frenzla. Na miejscu stróże prawa ustalili, że sprawca wybił szybę co umożliwiło mu wejście do środka. Według pokrzywdzonego złodziej zabrał alkohol oraz pieniądze. Policjanci rozpoczęli szukanie śladów, które pozwoliły by wskazać w którym kierunku włamywacz uciekł. W odległości kilkunastu metrów od sklepu śledczy znaleźli butelkę z alkoholem, po kolejnych metrach następną i następną. Idąc tym tropem doszli do budynku oddalonego kilkaset metrów od sklepu. Wszystko wskazywało na to, że złodziej pogubił swój łup. W jednym z mieszkań budynku, do którego doprowadziły porozrzucane butelki z alkoholem policjanci zatrzymali 31-latka. Mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Bytomianin trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu włamywacz usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

18-latek po 9 dniach od odebrania prawa jazdy potrącił pieszą

Stróże prawa z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności czwartkowego wypadku z udziałem pieszej 77-latki. Bytomiankę na chodniku potrącił fiat kierowany przez 18-latka. Pokrzywdzona z obrażeniami trafiła do szpitala. Z ustaleń wynika, że bytomianin prawo jazdy miał od 9 dni.

W czwartek rano przy ulicy Wyzwolenia doszło do wypadku drogowego. 18-latek kierujący fiatem potrącił na chodniku kobietę. Jak wynika z wstępnych ustaleń policjantów kierujący prawdopodobnie nie zapanował nad pojazdem i wjechał na chodnik. W tym momencie 77-letnia piesza przechodziła chodnikiem. Na skutek wypadku mieszkanka Bytomia z obrażeniami trafiła do szpitala. Jak ustalili stróże prawa 18-latek prawo jazdy ma zaledwie od 9 dni. Teraz okoliczności i przyczyny wypadku badają bytomscy śledczy.

Policyjny pies wytropił 1600 porcji amfetaminy

Bytomscy stróże prawa przejęli prawie 1600 porcji narkotyków i zatrzymali 26-latka, który amfetaminę ukrywał w skrytce na strychu przy ul. Smolenia. W odnalezieniu narkotyków pomagał specjalnie szkolony pies z katowickiej komendy. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

Kryminalni z bytomskiej komendy, prowadząc działania przeciwko przestępczości narkotykowej, zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który na strychu w Bytomiu przy ulicy Smolenia, w specjalnie przygotowanej skrytce, ukrywał amfetaminę. Policjantom pomagał specjalnie szkolony w wykrywaniu narkotyków pies z katowickiej komendy miejskiej, który wytropił zakazane substancje. Stróże prawa przejęli prawie amfetaminę, z której można było przygotować 1600 porcji dilerskich. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzut. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania w rękach bytomskich policjantów

Mundurowi z bytomskiej drogówki zatrzymali 46-letniego mężczyznę, związanego z kradzieżą na terenie Włoch. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej przy ul. Kolonia Zgorzelec. Teraz Sąd Okręgowy w Katowicach zdecyduje o ewentualnej ekstradycji mężczyzny do Włoch.

W czwartek po południu patrol bytomskiej drogówki przy ulicy Kolonia Zgorzelec zauważył samochód ciężarowy z niewłaściwie zabezpieczonym ładunkiem. Kierowcą ciężarówki okazał się 46-letni bytomianin. Mężczyznę, z uwagi na niedociągnięcia wynikające ze złego zabezpieczenia przewożonego ładunku, mundurowi ukarali mandatem karnym. Podczas dalszego sprawdzenia okazało się, że 46-latek poszukiwany jest Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyznę poszukuje włoski wymiar sprawiedliwości od maja 2016 roku. Jak wynika z ustaleń, bytomianin związany jest z kradzieżą w 2015 roku na terenie Włoch. Zatrzymany trafił do aresztu. Teraz odpowie przed Sądem Okręgowym w Katowicach, który zdecyduje o ewentualnej ekstradycji mężczyzny do Włoch.

25-latek włamał się do 26 samochodów

Bytomscy policjanci zatrzymali 25-letniego włamywacza. Mężczyzna w ostatnich dwóch latach włamał się do 26 samochodów w centrum Bytomia. Jego łupem padały drobne przedmioty znajdujące się w aucie o łącznej wartości kilku tysięcy złotych. Bytomianin usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu przy ulicy Chrzanowskiego od dłuższego czasu poszukiwali włamywacza, który upodobał sobie samochody w centrum miasta. Jego sposób działania polegał na wybiciu szyby i zabraniu tego, co wartościowe z wnętrza. Przeważnie były to drobne przedmioty, ale zdarzały się również telefony komórkowe, nawigacje, rejestratory jazdy czy radia samochodowe. Wszystkie włamania miały miejsce w nocy. Straty, jakie powodował, to kilka tysięcy złotych. Śledczy z komisariatu ustalili i zatrzymali 25-latka w jego mieszkaniu przy ulicy Żołnierza Polskiego. Bytomianin trafił do policyjnego aresztu. Śledczy udowodnili mu 26 włamań do samochodów w latach 2016-2017. Mężczyzna przyznał, że skradzione przedmioty szybko sprzedawał na jednym z miejscowych targowisk. 25-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Zlikwidowano "lewe" podłączenia do prądu

Bytomscy stróże prawa wspólnie z pracownikami firmy dostarczającej energię elektryczną sprawdzili stan instalacji elektrycznych i ujawnili kradzieże prądu. „Lewe” podłączenia zlikwidowano w 3 mieszkaniach. Sprawcom w wieku od 37 do 58 lat grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Kontrolerzy z firmy energetycznej wspólnie z policjantami z komisariat przy ulicy Rostka przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie kradzieży prądu. Kontroli dokonano między innymi w budynkach przy ulicy Królowej Jadwigi, Musialika oraz Lelewela. Sprawdzając stan instalacji policjanci ujawnili 3 przypadki podłączenia prądu „na lewo”. W miejscu, w którym powinien znajdować się licznik energii, była tzw „skrętka”. Nielegalne przyłącza zostały zlikwidowane i zabezpieczone przez prowadzących kontrole instalatorów. Przypominamy, że tego typu nielegalne podłączenia do instalacji elektrycznej grożą pożarem lub porażeniem prądem. Za kradzież energii elektrycznej sprawcom w wieku od 37 do 58 lat grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci przejęli 150 porcji amfetaminy

Bytomscy policjanci przejęli prawie 150 porcji narkotyków. Zatrzymano 27-latka, który amfetaminę ukrywał w mieszkaniu przy ul. Armii Krajowej. Bytomianin usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Blisko 150 porcji amfetaminy nie trafi na bytomskie ulice. Kryminalni z komisariatu przy ulicy Rostka prowadzili działania przeciwko przestępczości narkotykowej. Wynikiem ich pracy było zatrzymanie 27-latka. Mężczyzna w swoim mieszkaniu w przy ulicy Armii Krajowej ukrywał narkotyki. Stróże prawa przejęli prawie 150 porcji amfetaminy. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Złodziej kosmetyków w policyjnych rękach

Policjanci z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego zatrzymali 19-letniego złodzieja. Mężczyzna ze sklepu drogeryjnego ukradł perfumy warte ok 1.000 zł. Rudzianin trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

W poniedziałek stróże prawa z komisariatu przy ulicy Chrzanowskiego zostali powiadomieni o kradzieży perfum wartych około 1.000 złotych w drogerii w centrum miasta. Policjanci obejrzeli zapis z kamery znajdującej się w sklepie. Na jego podstawie stróże prawa rozpoczęli poszukiwanie złodzieja kosmetyków. Po kilkudziesięciu minutach policjanci zauważyli złodzieja. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Stróże prawa ustalili, że zdążył on już sprzedać skradzione perfumy. Teraz kryminalni z komisariatu będą dążyć do ustalenia amatorów tanich kosmetyków. Natomiast młodzieniec trafił do policyjnego aresztu. W środę złodziej usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Oszust chciał wzbogacić się o 36 zł

Stróże prawa zatrzymali 28-latka. Mężczyzna został ujęty przez ochronę sklepu budowlanego przy ul. Chorzowskiej na gorącym uczynku oszustwa. Oszust chciała wzbogacić się o 36 zł. Grozi mu teraz do 8 lat więzienia.

We wtorek po wieczorem ochrona sklepu budowlanego przy ulicy Chorzowskiej ujęła mężczyznę podejrzanego o oszustwo. 28-latek został zatrzymany przez policjantów z komisariatu przy ulicy Rostka. Jak ustalono oszust chciał wzbogacić się o 36 złotych. Interesującą go siekierę kosztującą ponad 180 złotych włożył do opakowania tańszej siekiery i poszedł do kasy zapłacić. Zachowanie 28-latka zauważyli pracownicy ochrony. Mężczyzna po zapłaceniu przy kasie około 150 złotych, został ujęty przez ochronę sklepu. Oszust został przewieziony do komisariatu i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Pijany kierowca miał ponad 1,5 promila

Policjanci z komisariatu w Stroszku zatrzymali pijanego kierowcę. Amator jazdy na "podwójnym gazie" miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz 52-letniemu obywatelowi Ukrainy grozi do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Stróże prawa z komisariatu w Stroszku zatrzymali we wtorek po południu mężczyznę, który prowadził samochód po pijanemu. Kierowcę do kontroli zatrzymali mundurowi przy ulicy Dąbrowa Miejska. Wtedy okazało się, że mężczyzna jest pijany. 52-latek jadąc osobowym volkswagenem miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz obywatel Ukrainy odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy.

fot. KMP Bytom

Zobacz też:
Reklama: