Bytom przy wsparciu jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Przychodni Lekarskiej Szombierki, zorganizuje tymczasowe mobilne punkty, w których będzie można się jednocześnie spisać i zaszczepić. Oprócz tego, mieszkańcy będą mogli zapoznać się z podstawowymi założeniami strategii rozwoju Bytomia na lata 2022-2030 roku oraz wziąć udział w badaniu ankietowym jej dotyczącym.
Bytom. Mobilny punkt szczepień. Gdzie?
Mobilne punkty zostaną otwarte w Suchej Górze, Górnikach i Stolarzowicach, a więc w tych dzielnicach Bytomia, gdzie działają Ochotnicze Straże Pożarne. Każdy mieszkaniec, który zdecyduje się przyjść, będzie mógł zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Nie trzeba się wcześniej rejestrować - wystarczy, że będzie miał przy sobie dowód tożsamości.
Mobilne punkty będą działać w godzinach od 10:00 do 16:00:
- 17 lipca w OSP Sucha Góra, ul. 9 Maja 21A;
- 24 lipca w Szkole Podstawowej Nr 43, ul. Suchogórska 98;
- 31 lipca w OSP Górniki, ul. Żołnierska 41.
Do tej pory w Bytomiu w ramach Narodowego Spisu Powszechnego spisało się już ponad 64 tys. 240 osób, z kolei mieszkańców w pełni zaszczepionych jest już 63 tys. 760.
Strategia Rozwoju Bytomia – Bytom 2030. Mieszkańcy mają głos
W mobilnych punktach będzie można także wziąć udział w badaniu ankietowym. Trwają prace nad „Strategią Rozwoju Bytomia - Bytom 2030”. Odbyły się już warsztaty oraz spotkania branżowe z udziałem jednostek i spółek miejskich, a także organizacji pozarządowych i środowisk związanych z kulturą, sportem i organizacjami społecznymi w mieście. Jak zapowiada Urząd Miejski w Bytomiu, w nadchodzących tygodniach odbędą się także spotkania z mieszkańcami w tej sprawie.
fot. Steven Cornfield on Unsplash