AED
Pod tym skrótem kryje się Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny, który jest szczególnie pomocny w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia. Należy go używać w przypadkach utraty przytomności i niewyczuwalnego oddechu bądź tętna. Strach związany z ewentualnymi trudnościami w obsłudze urządzenia jest naprawdę zbędny. Dzięki prostym komunikatom głosowym w języku polskim, osoba udzielająca pierszej pomocy, jest dokładnie instruowana przez AED. Dzięki dostarczonemu do organizmu impulsowi elektrycznemu, możliwe jest przywrócenie prawidłowego rytmu serca.
Dla każdego
Urządzenie znajduje się w holu budynku. Jest dostępne przez całą dobę. W razie trudności lub konieczności pomocy, warto wiedzieć, że policjanci zostali przeszkoleni z obsługi defibrylatora.
Wysoki poziom bezpieczeństwa
Defibrylatory coraz częściej pojawiają się w przestrzeni miejskiej. Im większa będzie ich liczba, tym większe będą szanse na uratowanie komuś życia. Najczęściej znajdują się w instytucjach często odwiedzanych przez mieszkańców miasta. Także w komunikacji czy przestrzeniach miejskich często odwiedzanych przez mieszkańców.
zdj. KMP w Bytomiu