Polonia Bytom przełamała się z przytupem! Lider II ligi rozbity w drugiej połowie

Niektórzy kibice zaczęli narzekać na to, że Polonia Bytom przegrywa sparing za sparingiem. Niebiesko-czerwoni jednak w piątek zamknęli usta krytykom. Zwycięstwo 5:2 nad Górnikiem Polkowice robi duże wrażenie.

Byt 146546632 4094880500536679 997760290918836178 o

Już niespełna miesiąc został do inauguracji rundy wiosennej w III lidze, a więc zimowe przygotowania wchodzą w decydujący etap. Bytomscy kibice jednak ostatnio kręcili nosem, że Polonia Bytom przegrywa sparing za sparingiem. Niektórych nie interesował fakt, że podopieczni Kamila Rakoczego grają z bardzo mocnymi rywalami.

Spragnieni zwycięstw jednak w końcu doczekali się przełamania. W dość niespodziewanym momencie, bo chyba mało kto liczył, że niebiesko-czerwoni będą w stanie pokonać Górnik Polkowice, który jest liderem II ligi. W dodatku zrobili to w efektowny sposób.

Już pierwsza połowa dostarczyła dużych emocji. Bytomianie w swoim stylu wyszli na prowadzenie 2:0. Już w szóstej minucie prowadzenie dał Kordian Górka, a kilka minut później Patryk Stefański wykorzystał rzut karny. II-ligowiec jednak przebudził się w ostatnich minutach pierwszej odsłony, a Szymona Gniełkę dwukrotnie pokonał Mateusz Piątkowski.

Wynik 2:2 nie napawał optymizmem, bo do tej pory Polonia rozgrywała słabe drugie połowy i traciła w nich najwięcej bramek. Tym razem jednak było inaczej i to drużyna Rakoczego była skuteczna po przerwie. Efektem były aż trzy bramki.

Grzegorz Ochwat, Norbert Radkiewicz i Dominik Budzik. To ci piłkarze swoimi golami przyczynili się do tego, że bytomski III-ligowiec sprawił sporą niespodziankę. Oczywiście to tylko sparing, ale zwycięstwo 5:2 i tak robi wrażenie i dobrze wróży przed ostatnim tygodniam przygotowań do rundy wiosennej.

Za tydzień Polonia Bytom znowu zagra z przedstawicielem II ligi. 20 lutego przeciwnikiem będzie ostatni w tabeli Hutnik Kraków.

Polonia Bytom - skarb kibica (zima 2021).