Co się zmieniło? Miłośnicy kinematografii będą musieli kupić bilet online (https://bilety.becek.pl/) do środy, do godz. 23:59, w cenie 12 zł. W zamian otrzymają na podany adres mailowy potwierdzenie zakupu, a w dniu seansu przesłany zostanie link do filmu wraz z hasłem, który będą mogli zobaczyć określonego dnia. Co ważne, link oraz hasło do filmu zostaną aktywowane 5 minut przed seansem (seans rozpoczyna się o godzinie 19:00). Oglądanie filmu można rozpocząć w trakcie pierwszej godziny trwania seansu, czyli do 20:00. Link będzie aktywny jeszcze przez godzinę po zakończonym pokazie, czyli do godziny 23:00.
Co w repertuarze?
W czwartek, 7 maja, o godz. 19.00 widzowie BeceKina zobaczą film „ASPROMONTE”, którego akcja oparta jest na powieści Pietra Criaco i rozgrywa się w latach 50 na południu Włoch, wśród kalabryjckich wzgórz Aspromonte. Miejsce jest nieprzypadkowe, bowiem sam reżyser Mimmo Calopresti wychował się w niewielkim kalabryjskim miasteczku. W jednym z wywiadów przekonywał, że włoskie południe od zawsze naznaczone było pewną duchowością: „Niebem i piekłem, baśnią i tragedią”. Jego nowy film łączy w sobie wszystkie te elementy.
Z kolei 14 maja na małym ekranie będzie można obejrzeć „BŁĄD SYSTEMU”, będący szeroko komentowanym debiutem fabularnym Nory Fingscheidt. To chwytająca za serce opowieść o desperackiej potrzebie uwagi, miłości i czułości dziewięcioletniej dziewczynki. Film został doceniony na wielu światowych festiwalach. Zdobył m.in. Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie, jest także niemieckim kandydatem do OSCARA.
Tymczasem 21 maja w repertuarze uwzględniono film pt. „TAJEMNICA HENRIEGO PICKA”, który jest ekranizacją popularnej powieści Davida Foenkinosa. To komedia kryminalna pełna zwrotów akcji, niespodzianek i ślepych uliczek. Szczególnie polecana fanom Agathy Christie. W rolach głównych gwiazdy francuskiego kina Fabrice Luchini oraz Camille Cottin.
W ostatni czwartek tego miesiąca, czyli 28 maja zaplanowano pokaz obrazu „TAM GDZIEŚ MUSI BYĆ NIEBO”. Palestyński reżyser Elii Suleiman stworzył pełną empatii, humoru i głębokiego humanizmu, autoironiczną opowieść o palestyńskiej tożsamości oraz próbie ucieczki od niej. Film został uhonorowany Nagrodą Specjalną Jury oraz Nagrodą FIPRESCI podczas ostatniego festiwalu w Cannes. Jest także palestyńskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej i facebookowym profilu Beceku.
fot. pixabay.com