Dzięki wykorzystaniu mediów społecznościowych miłośnicy opery trzy razy w tygodniu ćwiczą baletowy fitness z solistką baletu Opery Śląskiej (#balletfit), a najmłodsi dwa razy w tygodniu mają okazję do udziału w wirtualnych lekcjach baletu (#lekcjebaletowe) czy zajęciach związanych z poznawaniem instrumentów (#lekcjeorkiestrowe). To jednak nie wszystko, bowiem soliści, a wśród nich m.in. Małgorzata Walewska czy Andrzej Lampert, codziennie rekomendują melomanom transmisje spektakli operowych z najbardziej znanych scen świata (#operaslaskapoleca).
Każdy może sprawdzić swoją wiedzę
Pracownicy Opery Śląskiej postanowili stworzyć także test wiedzy o operze. – W każdy wtorek i czwartek rano, na Facebooku i Instagramie, prezentowany jest quiz z wiedzy na temat opery, operetki i baletu. Pytania zostały przygotowane przez zespoły artystyczne, nadzorowane przez kierowników. Cel jest edukacyjny, ale forma ma być przyjemna, lekka i nie zabraknie w niej elementów humorystycznych. Stopień trudności oraz zakres pytań jest zróżnicowany – wyjaśnia Magdalena Nowacka-Goik, rzecznik prasowy Opery Śląskiej.
Szyją maseczki dla medyków
Praca wre także w pracowni krawieckiej. Osoby, które do tej pory tworzyły barwne kreacje dla bohaterów operowych spektakli, dziś szyją maseczki ochronne dla personelu medycznego, które trafią do Centrum Zdrowia w Mikołowie. - Maseczki zostaną przekazane na ręce dyrektora szpitala i rozdysponowane wśród pracowników. Pierwsze ochronne nakładki uszyte przez krawcową panią Ewę Kapias są już gotowe i wkrótce trafią do szpitala – dodaje Magdalena Nowacka-Goik.
fot. Opera Śląska