Lekkoatletyka: Stefanowicz depcze po piętach seniorkom

Magdalena Stefanowicz ma za sobą udany weekend w halowych mistrzostwach Polski. Niewiele brakowało, a wywalczyłaby pierwszy indywidualny medal w kategorii seniorów. Zabrakło niewiele.

Byt 89063762 1050448335353899 285773160937160704 n

W Toruniu odbyły się halowe mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce. W zawodach wystartowała Magdalena Stefanowicz, która coraz poważniej zaczyna wchodzić w seniorskie biegi. Była zawodniczka UKS-u MOSM Bytom startuje w biegach na krótszy dystansach.

19-latka bez większych problemów wygrała bieg na 60 metrów w kategorii wiekowej U-23. Niewiele brakowało, a w toruńskiej hali do złota dołożyłaby brąz i to w rywalizacji seniorek. Stefanowicz zajęła czwarte miejsce i pierwszy indywidualny seniorski medal miała na wyciągnięcie ręki.

Bytomska biegaczka wzięła także udział w biegu na 200 metrów, ale ten indywidualnie zakończyła dopiero na siódmym miejscu.

Podopieczna Krzysztofa Kotuły na koniec wystartowała w sztafecie 4x200 m i dzięki temu weekend zakończyła pozytywnym akcentem, bo wraz z koleżankami zdobyła mistrzostwo Polski.