Informację o wynikach konkursu opublikowano 29 października, a nowa dyrektor objęła swój urząd 5 listopada. Monika Trzcionkowska posiada imponujący życiorys zawodowy. Jest architektem, a studia magisterskie ukończyła na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Dodatkowo, jest też absolwentką studiów podyplomowych na Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Prawa i Administracji w zakresie Administracji i Zarządzania i stypendystką Departamentu Stanu USA w zakresie stażu zawodowego w instytucjach rządowych, samorządowych i pozarządowych w USA - International Visitors Leadership Program. Posiada nieograniczone uprawnienia budowlane do projektowania architektonicznego, a także uprawnienia rzeczoznawcy ds. higieniczno-sanitarnych nadane przez Głównego Inspektora Sanitarnego.
Jak informuje Aleksandra Szatkowska, rzecznik prasowy Bytomskich Mieszkań, nowa dyrektor Bytomskich Mieszkań ma 25-letnie doświadczenie w pracy samorządowej. Zanim podjęła pracę w Bytomiu, do 4 listopada, pełniła funkcję głównego specjalisty Wydziału Inwestycji i Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta Piekary Śląskie. Zajmowała się tam m.in. planowaniem i nadzorowaniem gminnych inwestycji. Wcześniej, przez ponad 20 lat pracowała w Urzędzie Miejskim, w rodzinnym mieście, czyli w Tarnowskich Górach.
Karierę zawodową rozpoczynała od pracy na stanowisku młodszego referenta w Referacie Rozwoju Miasta Wydziału Zagospodarowania Przestrzennego Miasta. Później pełniła m.in. funkcję głównego specjalisty Wydziału Inwestycji i Remontów, kierownika Referatu Promocji Miasta, inspektora Wydziału Architektury, Wydziału Architektury i Nadzoru Budowlanego. Piastowała także stanowiska w Referacie Zagospodarowania i Rozwoju Miasta.
Czytaj dalej!
Dodatkowo, już po raz trzeci pełni funkcję nadzorczą nad Zarządem Spółdzielni Mieszkaniowej, jako członek Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Gwarek” w Tarnowskich Górach. Aktualnie jest też przewodniczącą Komisji Rady Nadzorczej ds. Gospodarki Zasobami Mieszkaniowymi.
Monika Trzcionkowska jest też w pewien sposób związana z Bytomiem. - Jako architekt wykonała szereg projektów i realizacji renowacji elewacji zabytkowych kamienic w Tarnowskich Górach, Bytomiu m.in.: kamienica przy ul. Dworcowej 11, ul. Dworcowej 25-27 czy ul. Piłsudskiego 7), jak i w okolicznych miastach. Za projekty otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień – wylicza Aleksandra Szatkowska.
Na swoim koncie ma również udział w międzynarodowym projekcie rewitalizacji byłego klasztoru Dominikanów w San Giminiano. Po jego zakończeniu została ekspertem Fundacji Romualdo del Bianco we Florencji, a w 2018 roku nominowano ją do nagrody „Modernizacja Roku 2017” za projekt Rozbudowy Bazy Sportowej na Terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich. Ma także swój udział w akcji, która zakończyła się wpisaniem podziemi bytomsko-tarnogórskich na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO oraz w pracach na rzecz wpisania miasta Tarnowskie Góry na listę bezpiecznych wspólnot SAFE COMMUNITIES Światowej Organizacji Zdrowia WHO (wpisano w 2008 r.), za co w 2012 roku otrzymała brązowy medal Rzeczpospolitej Polskiej „Za zasługi dla obronności kraju”.
fot. Bytomskie Mieszkania