Judo: Paweł Drzymał kolekcjonerem medali. Jest wicemistrzem Europy!

Paweł Drzymał coraz śmielej sobie poczyna na arenie międzynarodowej judo. Zawodnik Czarnych Bytom do kolekcji dołożył wicemistrzostwo Europy w kategorii do lat 23.

Byt drzymal

W Czarnych Bytom rośnie kolejny talent, który może nam dostarczać wiele pozytywnych emocji na światowych arenach. To Paweł Drzymał, który w ostatnich tygodniach udowodnił, że ma wielki potencjał.

W miniony weekend bytomski judoka startował w mistrzostwach Europy U-23 w rosyjskim Iżewsku w kategorii do 81 kg. Drzymał trafił do grupy B, gdzie w pierwszej rundzie miał wolny los. Potem pokonał Ohada Dana z Izraela oraz Milana Buncicia z Serbii, dzięki czemu awansował do rundy finałowej.

Zawodnik Czarnych pokonał zwycięzcę grupy A Lukasa Wittwera ze Szwajcarii, a w walce o złoto zmierzył się z Rosjaninem Turpalem Tepkajewem. Niestety, Drzymał wtedy doznał jedynej porażki i musiał zadowolić się wicemistrzostwem Europy.

Warto mieć na uwadze, że bytomianin ma dopiero 20 lat. Ostatnio jednak jest w życiowej formie. Niedawno w Bratysławie wygrał Puchar Europy seniorów, a wcześniej zdobył srebro w mistrzostwach Polski seniorów.