Sporty walki: dominacja FC Bytom! Mamy siedmiu mistrzów Polski w ju-jitsu

Zawodnicy Fight Club Bytom mają za sobą znakomite mistrzostwa Polski w ju-jitsu. Łącznie w Sochaczewie wywalczyli piętnaście medali, a aż siedem było koloru złotego.

Byt 71171061 508182656637505 4654138183850655744 n

W Sochaczewie odbyły się mistrzostwa Polski w ju-jitsu i na tej imprezie nie mogło zabraknąć reprezentantów Fight Club Bytom. Bytomski klub znowu udowodnił, że jest jednym z największych specjalistów od sportów walki na krajowej arenie.

W zawodach uczestniczyło ponad 700 zawodników z całej Polski. FC Bytom na Mazowsze wysłał dziewiętnastu swoich reprezentantów. Jak się później okazało, niemal każdy stanął na podium.

Nasi zawodnicy do Bytomia przywieźli aż siedem złotych medali. W kategorii seniorów na najwyższym stopniu podium stanęli Robert Henek oraz Karolina Chłobuszewska. Wśród 21-latków najlepsi byli Marcel Ścigała oraz Mateusz Flasz. Z kolei Martyna Ball wygrała zawody U-18.

W młodszych kategoriach wiekowych były jeszcze dwa złote krążki. Emilia Jagielska wygrała w kategorii U-15, a Wiktoria Kowalska nie miała sobie równych w U-12.

Do imponującego dorobku czterech zawodników dołożyło srebrne medale. W seniorach na drugim miejscu byli Bartłomiej Walczak i Jolanta Rybińska. Wicemistrzowskim tytułem mogą także się pochwalić Paulina Karczewska (U-15) oraz Dominik Sitko (U-12).

Worek z tytułami zamyka czterech reprezentantów z brązowymi medalami. To Alan Wehowski (U-12), Mateusz Balko (U-18), Monika Flasz i Oliwier Szcygieł (oboje seniorzy).

To był najlepszy start w historii FC Bytom, a niebawem będzie okazja, by do gabloty dołożyć kolejne trofea. 10 listopada zawodnicy jadą na mistrzostwa Polski w MMA.