To prawdopodobnie pierwsza gra w Polsce, stworzona specjalnie na potrzeby wyborów samorządowych. Skąd ten pomysł sztabu Mariusza Wołosza, kandydata na prezydenta Bytomia popieranego przez Koalicję Obywatelską? - Podczas ostatnich wyborów samorządowych, frekwencja wyborcza w Bytomiu wyniosła zaledwie 34 proc. Chcemy, aby więcej osób wzięło sprawy w swoje ręce i skorzystało z prawa głosu. Sięgamy więc po wszelkie środki, które mogą zaangażować mieszkańców - tłumaczy Mariusz Wołosz.
Scenariusz gry opiera się na głównych problemach, z którymi zmaga się Bytom. Każdy z trzech poziomów to inne wyzwanie dla głównego bohatera. Gracz wciela się w Super Mariusza, rozwiązuje łamigłówki i zadania zręcznościowe, by uratować miasto. W trakcie rozgrywki przewijają się znane w mieście zagrożenia, takie jak spadające dachówki, śmieci czy smog. Lokalizacje poszczególnych poziomów to z kolei miejsca dobrze znane bytomianom. Tłem rozgrywki jest słynny tramwaj nr 38 kursujący po ulicy Piekarskiej, wodociągowa wieża ciśnień i Szyb Krystyna.
Na pierwszym poziomie Super Mariusz musi włączyć prąd w mieście i uruchomić tramwaj, żeby staruszka mogła bezpiecznie dostać się do centrum Bytomia na zakupy. Pomaga mu w tym Dozorca. Drugi poziom to problem z wodą. Gracz musi znaleźć dźwignię, która odetka rurę. Trzeci - finałowy level to walka ze śmieciowo-smogowym potworem, ostateczny ratunek mieszkańców miasta przed zanieczyszczeniami.
- To niskobudżetowa produkcja, ale mamy nadzieję, że dostarczy Internautom nieco rozrywki i przede wszystkim zachęci mieszkańców Bytomia do udziału w wyborach i procesie naprawy miasta. Gra opowiada o zaangażowaniu w drobne, lokalne sprawy, o współpracy i pomocy. Mam nadzieję, że pomoże w tym, aby Bytom wrócił do gry - mówi Mariusz Wołosz.
Aplikacja Super Mariusz jest bezpłatna, można ją pobrać na smartfony z systemami Android oraz iOS, a także zagrać w przeglądarce na stronie: www.supermariusz.pl. Co ważne, jest dostępna nawet od trzeciego roku życia.
Sfinansowano z KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska