Sprintem przez boiska: thrillery po bytomsku zakończone zwycięstwami

Szombierki i Polonia w samych końcówkach wyszarpały komplety punktów. Niezwykle cenne, bo "Zieloni" są na pierwszym miejscu i powiększyli przewagę, a Polonia jest druga i depcze po piętach liderowi.

Byt polonia wilki

Jeżeli piłkarze Szombierek Bytom nie złapią zadyszki, to rundę jesienną zakończą na pierwszym miejscu i będą mieli kilkupunktową zaliczkę przed rewanżami. "Zieloni" w sobotę wygrali jeden z najważniejszych meczów w sezonie. Bytomianie pojechali do Świętochłowic na potyczkę z drugim w tabeli Śląskiem. Wygrali skromnie, ale w pełni zasłużenie.

Podopieczni Radosława Osadnika długo bezbramkowo remisowali. Jeden punkt i tak byłby zadowalający, bo pozwoliłby zachować pozycję lidera. Dwie minuty przed końcem Szombierki jednak przechyliły szalę na swoją korzyść. Gola strzelił Tomasz Rybak i sytuacja w tabeli jest taka, że "Zieloni" mają już pięć punktów przewagi nad wiceliderem.

Przez moment pierwsze miejsce mieli także zawodnicy z Olimpijskiej, którzy także w samej końcówce wyszarpali zwycięstwo. Do Bytomia przyjechały Wilki Wilcza. W pierwszej połowie bramki nie padły, a po zmianie stron rezultat otworzył Hubert Tylec. Polonia jednak prowadziła jedynie przez osiem minut, gdy do siatki trafił Dawid Gajewski.

W ostatniej akcji niebiesko-czerwoni wykonywali rzut rożny. W polu karnym się zakotłowało i z bliska strzał oddał Norbert Radkiewicz. Piłkę wprawdzie wybił defensor Wilków, ale sędziowie uznali, że futbolówka przekroczyła całym obwodem linię bramkową. Na stadionie wybuchła euforia, a trzy punkty ostatecznie dały awans na drugie miejsce w tabeli.

djembed

W lidze okręgowej wreszcie chwilę wytchnienia mają gracze Silesii Miechowice. Kibice, którzy przyszli na stadion przy ulicy Dzierżonia, zobaczyli widowisko pełne emocji. Bytomianie byli górą i ostatnią w tabeli Łagiszę pokonali 5:4. Dzięki temu Silesia ma już 13 punktów i awansowała aż na ósme miejsce w tabeli.

W klasie A Rozbark Bytom dalej nie potrafi wyjść z dołka. W sobotę nasz klub zaczął świetnie, bo wyszedł na prowadzenie po golu Jarosława Nalepy. Potem jednak strzelali tylko gracze Sokoła Orzech i skończyło się 1:4. Tego samego dnia porażkę poniosła rezerwa Silesii Miechowice, która na wyjeździe uległa Górnikowi Bobrowniki 2:4. Oba gole dla bytomian strzelił Piotr Sierek.

W niedzielę odbyły się derby Bytomia, w których Czarni Sucha Góra podejmowali Tempo Stolarzowice. Potyczkę rozstrzygnął gol, który padł już w siódmej minucie, a strzelił go dla gości Denis Deptała. W tabeli to jednak Czarni są najwyżej i plasują się na piątej pozycji. Tempo jest ósme, Silesia czternasta, a Rozbark piętnasty.

Na koniec B-klasa, gdzie odbył się tylko mecz Nadziei Bytom. Klub z Karbia przegrał na własnym stadionie z Sokołem Zbrosławice 0:3. Mecz Rodła Górniki z rezerwą Czarnych Kozłowa Góra został przerwany po kilku minutach z powodu zbyt silnego wiatru. Nadzieja jest ósma, a Rodło dwunaste.

Zapraszamy kibiców na bytomskie stadiony, a poniżej prezentujemy harmonogram meczów naszych drużyn.