Sprintem przez boiska: Szombierki mają wicelidera!

W minionym tygodniu wiele się działo na bytomskich boiskach. Najwięcej powodów do świętowania mają kibice Szombierek Bytom, których drużyna wygrała trzeci mecz w sezonie.

"Zieloni" przed tygodniem przegrali z RKS-em Grodziec, ale to na szczęście był jedynie wypadek przy pracy. Dowodem na to jest sobotnie spotkanie, które odbyło się w Siewierzu. Szombierki z trudnego terenu wywiozły komplet punktów.

Podopieczni Radosława Osadnika zwycięstwo wyszarpali w samej końcówce. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Krzysztof Krzykawski najlepiej odnalazł się w podbramkowym zamieszaniu i trafił do siatki. Jego bramka dała bytomianom dziewiąty punkt w sezonie i tym samym pozycję wicelidera pierwszej grupy IV ligi.

Drugie potknięcie w sezonie zaliczył Bytomski Sport. Mecz z KS Decor Bełk planowo miał się odbyć na wyjeździe, ale gospodarze poprosili o przeniesienie spotkania do Bytomia. Niebiesko-czerwoni mieli zatem dogodne warunki, aby wskoczyć na podium.

Rywale jednak już w pierwszej połowie wyszli na prowadzenie po trafieniu Rafała Grzecha. W drugiej odsłonie wynik podwyższył Damian Olczak i klub z Bytomia przegrał 0:2. Bytomski Sport zajmuje siódme miejsce ze stratą trzech punktów do pierwszych Wilków Wilcza.

W lidze okręgowej bez formy są gracze Silesii Miechowice. MKS Siemianowiczanka na własnym stadionie zwyciężyła 3:0, a wszystkie bramki padły w ostatnich trzydziestu minutach spotkaniach. Zespół z Dzierżona na koncie ma zaledwie trzy punkty i zajmuje trzynastą pozycję.

W A-klasie rozegrano dwie kolejki. W środę odbyły się derby Bytomia, w których Czarni Sucha Góra pokonali Rozbark 3:1. Gole dla zwycięzcy strzelali Łukasz Zamachowski, Mariusz Froehlich oraz Łukasz Włodarczyk, a autorem honorowego trafienia dla gości był Michał Bednarz.

Druga drużyna Silesii Miechowice pokonała Nitron Krupski Młyn 1:0 po bramce Sebastiana Tumulki. Z kolei Tempo Stolarzowice uległo na wyjeździe KS Piekary Śląskie 0:3.

W weekend trzecią porażkę w sezonie poniósł Rozbark, który przegrał aż 1:5 z Czarnymi Kozłwa Góra (gola dla bytomian strzelił Michał Bednarz). Na szczycie nie utrzymali się Czarni Sucha Góra, którzy przegrali na wyjeździe z Iskrą Lasowice 0:1. Przegrała także "dwójka" Silesii (0:2 z Sokołem Orzech), a jedyny punkt zgarnęło Tempo Stolarzowice po bezbramkowym remisie z Unią Strzybnica.

Klasa B również rozegrała dwie serie spotkań. Środa była udana, bo Nadzieja Bytom po golach Denisa Glebowicza i Marka Musiała ograła Naprzód Wieszowa 2:1. Natomiast Rodło Górniki zremisowało 1:1 z Nikpolem, a bramkę na wagę punktu strzelił Michał Biernacki.

W niedzielę nie było już powodów do zadowolenia. Nadzieja została rozgromiona aż 9:0 przez rezerwę Czarnych Kozłowa Góra. Rodło z kolei poległo z drugą drużyną Odry Miasteczko 1:4, a honorowe trafienie zanotował Tomasz Osadców.

Zapraszamy kibiców na bytomskie stadiony, a poniżej prezentujemy harmonogram meczów naszych drużyn.

IV liga
Szombierki Bytom - Ruch Radzionków (sobota 9 września, 16:00)
Bytomski Sport - Podbeskidzie II Bielsko-Biała (niedziela 10 września, 16:00)

Liga okręgowa
Silesia Miechowice - UKS Szopienice (sobota 9 września, 16:00)

A-klasa
Czarni Sucha Góra - Unia Strzybnica (sobota 9 września, 16:30)
Górnik Bobrowniki Śląskie - Rozbark Bytom (sobota 9 września, 16:30)
Tempo Stolarzowice - Nitron Krupski Młyn (sobota 9 września, 16:30)
Silesia II Miechowice - LKS Żyglin (niedziela 10 września, 11:00)

B-klasa
Nadzieja Bytom - Tarnowiczanka Stare Tarnowice (sobota 9 września, 16:30)
Unia Świerklaniec - Rodło Górniki (niedziela 10 września, 16:30)

Puchar Polski
Silesia II Miechowice - Szombierki Bytom (środa 6 września, 16:30)
Orzeł Nakło Śląskie - Bytomski Sport (mecz w Bytomiu przy ul. Olimpijskiej, środa 6 września 16:30)