Niektórzy z nich zajmują się fotografią od czasów wczesnej młodości, inni odkryli ją dopiero niedawno. Studenci Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pokazują na zdjęciach znany Bytom z nieznanej perspektywy - miejsca, w których klimat historii umiejętnie łączy się z duchem nowoczesności.
- Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku to ludzie pełni pasji i zaangażowania. Zamiast siedzieć w domu postanowili sięgnąć po aparaty fotograficzne i pokazać niezwykłą bytomską architekturę, między innymi Rynek, kościoły czy fabryki. Patrzą na nie inaczej niż młodzi twórcy, ponieważ obiekty te są dla nich nośnikami wielu wspomnień. W ten sposób powstają fotografie, obok których nie da się przejść obojętnie - mówi Kazimierz Wojtaszek, organizator wystawy.
Wystawa obejmuje zdjęcia wykonane podczas pleneru fotograficznego, który odbywa się w ramach zajęć na Bytomskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Powstały w ciągu minionego roku. Ich autorami są studenci uczelni: Jerzy Ryk, Kazimierz Wojtaszek, Danuta Moczulska-Sądaj, Anna Guzicka-Wróblewska i Anna Miklaszewska. Prowadzącym grupę był Wojciech Sokolnicki, którego prace również można oglądać na wystawie. Wernisaż zaplanowano na 5 września na godz. 17.00.
To kolejny raz, gdy galeria handlowa organizuje tego typu wydarzenie. W sierpniu klienci mogli obejrzeć wystawę zdjęć Macieja Sułka „Z pasji do samochodów”, a w lipcu zdjęcia Leszka Wyrzykowskiego, wykonane samodzielnie skonstruowanymi aparatami. Z kolei w czerwcu podziwiali „Fotografii psów odmian kilka” autorstwa Alicji Zmysłowskiej, a w maju „Projekt 365”, czyli ujęcia dzieci młodej mamy Karoliny Wojaczek-Jergli.