Sprintem przez boiska: pięć zwycięstw naszych drużyn

Wszystkie rozgrywki ligowe już wystartowały, a za nami od razu udany weekend klubów z Bytomia. Przełamał się Bytomski Sport, Szombierki są liderem, a w niższych rozgrywkach tylko dwie nasze drużyny przegrały.

Nowy sezon bardzo obiecująco rozpoczęli piłkarze Szombierek Bytom, którzy po dwóch kolejkach pierwszej grupy IV ligi zajmują pierwsze miejsce. "Zieloni" w sobotę na własnym stadionie rozbili drugą drużynę Rakowa Częstochowa 4:1. Po pierwszej połowie bytomianie prowadzili 1:0 po trafieniu Bartłomieja Gwiaździńskiego. Goście wyrównali po zmianie stron, ale potem piłkę z siatki wyciągał tylko bramkarz Rakowa. Pokonali go Damian Mielnik, Przemysław Sawicki oraz Mateusz Morys.

W drugiej grupie IV ligi pierwsze zwycięstwo odniósł Bytomski Sport. Podopieczni Jacka Trzeciaka na wyjeździe zwyciężyli z rezerwą Tyskiego Sportu 2:1. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 69. minucie, ale z gola cieszyli się tylko minutę, bo do remisu doprowadził Arkadiusz Kowalczyk. 120 sekund przed końcem spotkania gola na wagę trzech punktów strzelił Szymon Wojtkowiak.

W lidze okręgowej wstydu najedli się zawodnicy Silesii Miechowice, którzy na wyjeździe polegli z drugą drużyną Zagłębia Sosnowiec 1:8. Co ciekawe, bytomianie wyszli na prowadzenie w piętnastej minucie po samobójczym trafieniu Marcina Mączki, ale potem dominowali tylko sosnowiczanie.

W weekend odbyła się pierwsza kolejka bytomskiej A-klasy. Rozbark Bytom zremisował 0:0 z Unią Strzybnica. Jeden punkt zdobyli także Czarni Sucha Góra w meczu z LKS-em Żyglin (1:1), a strzelcem gola był Mariusz Froehlich. Trzy punkty w końcówce wywalczyło Tempo Stolarzowice po bramce na 1:0 Denisa Deptały. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie rezerwy Silesii Miechowice z KS Piekary, a bohaterem bytomian został Artur Siedlarczyk.

Za nami także inauguracja B-klasy. Nadzieja Bytom rozpoczęła sezon od zwycięstwa 1:0 z Orłem Bobrowniki po golu Mateusza Duszyńskiego. Znacznie słabiej zaprezentowało się Rodło Górniki, które zostało rozgromione przez Silesię Piekary 0:6.

Zapraszamy kibiców na bytomskie stadiony, a poniżej prezentujemy harmonogram meczów naszych drużyn.