Biurko do pracy

Wielu "wolnych strzelców" pracuje w domu lub ucieka do kawiarni, aby popracować. W obu przypadkach trudno o skupienie, dlatego powstały tzw. przestrzenie coworkingowe, gdzie można wynająć biurko dla siebie. Jedno z takich miejsc jest w Bytomiu.

Istnieje spore grono osób, które nie pracują na etacie, ale ich działalność nie wymaga kosztownej dzierżawy własnego biura. Mowa o grafikach komputerowych, programistach, przedstawicielach handlowych i wszystkich tych, którzy do wykonywania swojego zawodu potrzebują jedynie krzesła, kawałka blatu i komputera, a od czasu do czasu drukarki. Freelanserzy po pewnym okresie pracy w domu szuka innego miejsca, gdzie mogą zebrać myśli i odciąć się od codziennych obowiązków, czy hałasu dzieci. Stąd często w różnych kawiarniach można spotkać ludzi przesiadujących przed laptopami, którzy nie wpadli tam, aby się czegoś napić, lecz żeby pracować.

Miejsca publiczne też nie są najlepsze do pracy. W McDonaldzie nie można schować dokumentów lub skorzystać z drukarki, a spotkania z klientami nie wypadają tam zbyt profesjonalnie. Dlatego od kilku lat coraz popularniejszy staje się coworking. To miejsca, gdzie freelanserzy mogą wynająć biurko do pracy i korzystać z dostępnego zaplecza do wykonywania swojego zajęcia. Przy okazji wolni strzelcy nawiązują w nich kontakty umożliwiające wymianę wiedzy i pozyskiwanie nowych klientów.

Przeczytaj też: Wypróbuj się w biznesie

Od 1,5 roku coworking jest obecny również w Bytomiu. Swoje biuro, tuż przy samym Rynku, stworzyły Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Wbrew nazwie korzystać z niego może każdy, nie tylko studenci. Na 115 m2 powstała przestrzeń inspirowana biurami Google: nowoczesna i pobudzająca kreatywność. Freelanserzy mają tu do dyspozycji kilka stanowisk do pracy, prywatne szafki zamykane na klucz, pomieszczenia do spotkań z klientami, tzw. chillout room, czyli pokój do odpoczynku oraz salę konferencyjną (np. do prowadzenia szkoleń lub większych prezentacji). Na miejscu mogą korzystać z komputerów, skanera, drukarki i rzutnika multimedialnego. Ponadto AIP wspiera w dopracowywaniu pomysłu na działalność, zdobywaniu nowych kontaktów biznesowych, promocji, oferuje szkolenia i opiekę mentorów. To wszystko za jedyne 150 zł miesięcznie, podczas gdy wynajem nawet najmniejszego biura w Bytomiu bez jakiegokolwiek wyposażenia to koszt ok. 400 zł co miesiąc.

23 maja każdy może za darmo wypróbować bytomski cowork przy Rynku 19. AIP organizują Dni Otwarte, w trakcie których będzie można sprawdzić, czy rzeczywiście praca w takim miejscu jest fajna oraz porozmawiać z przedstawicielami inkubatora o dostępnych możliwościach. Zgłoszenia na rezerwację miejsc w tym dniu należy wysyłać na adres lukasz.sawicki@inkubatory.pl.

UWAGA - powołując się na Bytomski.pl, każdy kto wynajmie biurko w AIP otrzyma 10% rabatu na pierwszy miesiąc!

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon