Bytomskie taksówki kontra Uber

Bytomskie korporacje taksówkarskie podejmują wyzwanie rzucone przez Ubera. Ta międzynarodowa platforma wchodzi właśnie do naszego miasta, a tutejsi taksówkarze już szykują się do rywalizacji o klienta.

Byt aplikacja taxi rabat

Uber to internetowa usługa kojarząca pasażerów z kierowcami. Ci pierwsi za jej pomocą mogą zamówić tani przejazd, a ci drudzy za jej pośrednictwem zyskują klientów. Dzięki aplikacji na smartfona pasażerowie wiedzą, czy jadą najszybszą i najtańszą trasą, natomiast kierowcom wyznacza ona najbardziej optymalną drogę. Po wszystkim program automatycznie i bezgotówkowo rozlicza przejazd.

W Polsce Uber jest obecny od sierpnia 2014 roku. Wpierw z usługi mogli korzystać warszawiacy, ale od zeszłego roku jest ona dostępna również w Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu oraz Poznaniu. Wszędzie, gdzie pojawił się Uber, tam wywoływał protesty taksówkarzy, którzy zarzucają mu nierówną konkurencję. Jego kierowców nie obwowiązują takie wymogi, jakie są stawiane taksówkarzom. Nie muszą oni np. starać się o specjalne licencje, zdawać egzaminów, prowadzić działalności gospodarczej, a ich samochody nie posiadają ubezpieczeń dla przewożonych osób. Mimo to usługa zyskuje coraz większą popularność.

Przeczytaj też: Wypróbuj się w biznesie

Teraz Uber zamierza wejść do Łodzi, Częstochowy i największych miast naszej metropolii: Katowic, Tychów, Gliwic i Bytomia. W sieci pojawiły się ogłoszenia zachęcające kierowców z prawem jazdy kategorii B do nawiązania współpracy z Uberem. Wkrótce więc i naszych taksówkarzy czeka starcie z międzynarodowym gigantem.

Tutejsze korporacje taksówkarskie już się do tego szykują. Dwie z nich - Taxi Rabat i Tele Taxi Bytom - uruchomiły własne aplikacje na smartfony, za pomocą których pasażerowie mogą zamówić taksówki. Oba programy korzystają z modułów GPS w telefonie, dzięki czemu dyspozytorzy mogą precyzyjnie określić lokalizację pasażera oczekującego na samochód. Z kolei klienci mogą obserwować na ekranie swojego urządzenia gdzie znajduje się samochód, który ma po nich przyjechać, a następnie sprawdzać jego trasę. Ponadto możliwe jest również określenie wymagań, jakie ma spełniać zamawiane auto (np. liczba miejsc, płatność kartą etc.), natomiast po wszystkim można ocenić czas dojazdu, komfort podróży, uprzejmość kierowcy i przekazać własne uwagi.

Aplikacja Taxi Rabat jest dostępna na urządzeniach z Androidem, iOS oraz Windows. Pobrało ją już kilka tysięcy osób i otrzymuje dobre recenzje użytkowników. Z kolei z programu Tele Taxi Bytom mogą korzystać jedynie osoby posiadające telefony z Androidem, lecz do tej pory zainstalowało ją od 100 do 500 osób.

Czy bytomscy taksówkarze poradzą sobie w rywalizacji z Uberem? Już teraz ich ceny są na konkurencyjnym poziomie, a sięgnięcie po nowoczesne rozwiązania wykorzystujące smartfony i tablety da im kolejne atuty w oczach klientów.

fot. Taxi Rabat

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon