Rekord świata dla bytomianina!

Nastoletni bytomianin odniósł niebywały sukces podczas Pucharu Świata w Pradze. Mateusz Gorzędowski zdobył złoto i pobił rekord świata!

Byt ks skarpa bytom praga

Ten młody bytomianin, uczący się w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektronicznych, co rusz dostarcza kolejnych powodów do zachwytu. Pod koniec października informowaliśmy o jego pomyślnym udziale w Pucharze Karpat federacji GPC, gdzie zdobył najwyższe miejsce na podium i był bliski pobicia rekordu świata. Tym razem udało mu się tego dokonać! W zeszłym tygodniu wziął udział w Pucharu Świata federacji WPC w Pradze, gdzie rywalizował w kategorii 100 junior (16-18 lat) w wyciskaniu sztangi leżąc. Zdołał podnieść 170 kg, pobijając dotychczasowy rekord świata aż o 25 kilogramów! Z takim wynikiem oczywiście zdeklasował rywali i otrzymał złoty medal.

Mateusz Gorzędowski w tym roku zdobył już dwa tytuły Mistrza Europy federacji WUAP oraz WPC i dwa razy pobił rekord świata tych federacji w wyciskaniu sztangi leżąc. Te sukcesy udało mu się osiągnąć dzięki pomocy szkoły w przygotowaniach do zawodów.

W zeszłotygodniowych zawodach wzięli udział również inni zawodnicy KS Skarpa Bytom. Marcin Gorzędowski wystartował w kategorii do 125 kg Masters uzyskując wynik 195 kg, za który zdobył drugie miejsce i srebrny medal. Grzegorz Szklarz i Robert Sprutta rywalizowali w trójboju w kategoriach odpowiednio do 140 kg senior i powyżej 140 kg senior. Obydwoje przywieźli z Pragi złote medale.