Najsilniejsi faceci w Europie są z Bytomia

Czterech zawodników SSSKS Skarpa Bytom wzięło udział w mistrzostwach Europy w trójboju siłowym i wyciskaniu sztangi. Wszyscy zajęli miejsca na podium, a aż trzech z nich zdobyło złote medale.

Byt klub skarpa bytom

Mistrzostwa Europy odbywały się w czeskiej Pradze. Bytomscy siłacze pokazali się ze świetnej strony w wyciskaniu sztangi. Zaczęło się od popisu Mateusza Gorzędowskiego, który startował w kategorii młodzik (16-18 lat). Zawodnik Skarpy poradził sobie z ciężarem o wadze 135 kilogramów zdobywając mistrzostwo Europy. To jednak nie wszystko, bo przy czwartej próbie podniósł 140,5 kg tym samym ustanawiając nowy rekord świata!

Na wielkie pochwały zasługuje także Marcin Gorzędowski, który rywalizował w kategorii weteran (40-44 lata). Doświadczony sportowiec nie miał konkurencji, a złoto zapewnił sobie z wynikiem 200 kilogramów.

Medal, ale ze srebrnego kruszcu, zdobył Dawid Marian, który po ciężkim boju musiał uznać wyższość Artura Rejka. Bytomianin poradził sobie z ciężarem 230 kg, co dało mu miejsce na drugim stopniu podium.

W trójboju siłowym tytuł mistrza Europy zdobył Robert Sprutta, który startował w kategorii open senior +140 kg. Zawodnik Skarpy Bytom zaliczył wszystkie podejścia, a następnie ustanowił nowy rekord świata z wynikiem 760 kg (260 kg przysiad, 195 kg wyciskanie, 305 kg martwy ciąg).

Po tych sukcesach na usta ciśnie się prosty przekaz. Najsilniejsi faceci w Europie są z Bytomia i z tego należy być dumnym.