MMA: Fight Club Bytom zdobył Puchar Polski!

Mieszane sztuki walki w bytomskim wydaniu rozwijają się w błyskawicznym tempie. W miniony weekend nasi fighterzy po raz pierwszy w historii zdobyli Puchar Polski. Stało się tak dzięki pięciu medalom zawodników Fight Club Bytom.

Byt mma puchar polski

Puchar Polski MMA to jedna z największych imprez na poziomie amatorskim w tej dyscyplinie. W miniony weekend do Sochaczewa zjechało się prawie 250 zawodników, którzy reprezentowali 30 klubów z całego kraju.

Konkurencja była zatem ogromna, ale to Fight Club Bytom drużynowo zajął pierwsze miejsce. Widać zatem, że w naszym mieście powoli wyrastają fighterzy, którzy w przyszłości mogą wiele osiągnąć w zawodowych oktagonach.

Trzech zawodników zdobyło złote medale w swoich kategoriach. Po raz kolejny swoim rywalkom nie dała żadnych szans Angelika Węgrzyn, która zdominowała kategorię 57 kg juniorek. Na najwyższym stopniu podium ponadto stanęli Patryk Miszczak (kat. 66 kg młodzieżowiec) oraz Łukasz Binkowski (kat. 84 kg młodzieżowiec).

Do worka z medalami dwa srebrne krążki dołożyli Kamil Stępień (kat. 61 kg młodzieżowiec), a także Adam Dyrka (kat. 70 kg OFS).

Pięć medali pozwoliło wywalczyć pierwsze miejsce w drużynowej klasyfikacji generalnej. FC Bytom wyprzedził Hunter MMA (3 złote i 1 srebrny medal), a także GKS Górnik Łęczna (3 złote i 3 brązowe medale).