Coraz mniej czasu na dołączenie do klastra rewitalizacji

26 firm, 8 organizacji pozarządowych, 2 firmy projektowe i uczelnia wyższa zgłosiły się już do Bytomskiego Klastra Rewitalizacji. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w piątek, 29 maja.

Byt btm od nowa

Są to przede wszystkim firmy z Bytomia, ale udziałem w klastrze zainteresowani są też przedsiębiorcy z miast ościennych: Rudy Śląskiej, Katowic czy Gliwic – mówi Zofia Ćwikła, Kierownik Referatu Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Jesteśmy otwarci na pomysły przedsiębiorców, naukowców i organizacji pozarządowych z całego kraju. Głęboko w to wierzę, że efektami rewitalizacji będziemy się mogli pochwalić za kilka lat przed całym światem.

Do klastra może zgłosić się każdy, kto ma pomysły, doświadczenie, wie co chciałby robić, i szuka wiarygodnych partnerów w biznesie. Nie ukrywam, że chodzi nam przede wszystkim o firmy, które będą tworzyć w przyszłości łańcuch nowych technologii – mówi Zofia Ćwikła.

Aby wejść do Bytomskiego Klastra Rewitalizacji trzeba wypełnić specjalny formularz, który znajduje się na stronie bytomodnowa.pl i złożyć go siedzibie Referatu Obsługi Klastra Rewitalizacji przy Rynku 26/5 bądź w Wydziale Strategii i Funduszy Europejskich przy ul. Parkowej 2 (pok.227). Można też przesłać go pocztą na jeden z powyższych adresów, a także mailowo (skan dokumentu) na adres: biuroklastra@um.bytom.pl .

Spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych, którzy chcą działać w klastrze zaplanowano na 8 czerwca. Odbędzie się ono w Sali Sesyjnej UM.

Bytomski Klaster Rewitalizacji to platforma, która umożliwia współpracę przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, środowiska naukowego i mieszkańców w procesie odnowy miasta.

Chęć wspólnego działania przedstawiciele tych środowisk wyrazili w listopadzie ubiegłego roku podpisując inicjatywę klastrową.

Wszystkie informacje na temat Bytomskiego Klastra Rewitalizacji znajdują się na stronie bytomodnowa.pl .

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon