Bytomska Karta Seniora coraz popularniejsza

Już ponad 1500 osób korzysta z Bytomskiej Karty Seniora. Tylko w styczniu zgłosiło się po nią 113 osób. Coraz więcej jest także firm i instytucji zainteresowanych partnerstwem w ramach programu . Co daje karta? Zniżki dla bytomian, którzy skończyli 60 lat.

Karta Seniora funkcjonuje w naszym mieście od 2013 roku. Przystąpić do niej może każdy, kto osiągnął wskazany wiek – nie mają tu znaczenia dochody. Sam program ma na celu zachęcenie starszych mieszkańców naszego miasta do aktywnego spędzania czasu.

- Tym programem chcemy przede wszystkim zaktywizować osoby starsze, które mają sporo wolnego czasu i sprawić, żeby częściej wychodziły z domu i spotykały się ze znajomymi – mówi koordynatorka projektu, Joanna Domoracka.

Jakie firmy i instytucje są zaangażowane w program? Między innymi Bytomskie Centrum Kultury, oferujący seniorom 20% zniżki na organizowane przez nie wydarzenia oraz Teatr Rozbark – aż 50% zniżki na spektakle grane w sezonie 2014/2015. Posiadacze karty mogą kupować także tańsze bilety do Muzeum Górnośląskiego, nie zapłacą także opłaty ewidencyjnej w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

To jednak nie koniec – karta daje także ulgi na zabiegi pielęgnacyjne, badania laboratoryjne, a nawet zakup okularów. Ze zniżki seniorzy mogą skorzystać także w jednym z sanatoriów w Ustroniu, ale również w: kawiarniach, restauracjach, szkołach językowych, warsztatach mechanicznych, a nawet salonach fotograficznych.

Program Karta Seniora to także szansa dla przedsiębiorców – każdy, z dowolnego miejsca w Polsce może włączyć się do projektu. Firmy widzą w tym ogromny potencjał – wiedzą, że dzisiejszy senior jest lojalnym i świadomym klientem, a coraz więcej emerytów chce aktywnie spędzać swój wolny czas. Potwierdza to jeden z ośrodków biorących udział w projekcie.

- Dzięki współpracy z Urzędami Miejskimi w całej Polsce bardzo wydłużył nam się sezon. Seniorzy są zainteresowani zniżkami, bo korzystając z nich, zwraca im się na przykład podróż na turnus rehabilitacyjny. Poza tym, docieramy do klientów bez pośredników, a to z kolei powoduje, że seniorzy płacą za turnus o wiele mniej niż za pośrednictwem biur podróży. Jest jeszcze jeden ważny aspekt – klienci do nas wracają i polecają nasze usługi znajomym – mówi Bartłomiej Murkowski z ośrodka wypoczynkowego w Jastrzębiej Górze.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon