Ranking opublikowany przez „Obieg” opierał się na ankiecie wypełnionej przez cenionych w świecie artystycznym krytyków sztuki. Pismo wyróżniło:
- - najbardziej interesującego artystę (tytuł otrzymała Aneta Grzeszykowska, artystka multimedialna);
- - najbardziej przekonującą wystawę (wyróżniono wystawę„Monika Zawadzki. Bydło", Zachęta, Warszawa);
- - najbardziej niekonwencjonalnego kuratora (zwyciężył Stanisław Ruksza, dyrektor programowy bytomskiego CSW „Kronika”);
- - najlepiej zapowiadającego się artystę (zdaniem krytyków jest nim Honorata Martin, malarka, artystka multimedialna)
- - najbardziej nowatorską instytucję publiczną (zostało nią Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie)
- - najbardziej ekscytujące wydarzenie związane ze sztuką (doceniono spektakularne sukcesy pracowników Muzeum Sztuki w Łodzi: wygrana Magdaleny Ziółkowskiej w konkursie na dyrektorkę Bunkra Sztuki w Krakowie oraz Małgorzaty Ludwisiak w konkursie na dyrektorkę CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie);
- - najbardziej inspirujące prywatne galerie (najwyżej oceniono warszawską galerię Stereo);
CSW „Kronika” funkcjonuje w Bytomiu od 24 lat. Instytucja działająca w strukturach organizacyjnych BeCeKu współpracuje z artystami, kuratorami i ośrodkami z całej Polski, ale i zagranicy (m.in. Kunstverein w Wolfsburgu, Fundacja Galerii Foksal w Warszawie, Press to Exit Project Space w Skopje, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie). Obecnie w „Kronice” obejrzeć można międzynarodową wystawę „The Wall. Art Face To Face With Borders” poruszającą temat granic w sztukach wizualnych. Wystawa będzie udostępniona do 18 lutego, później „Kronika” i Fundacja Imago Mundi zaproszą mieszkańców Śląska na największą wystawę sztuki współczesnej, która dotyczyć będzie Górnego Śląska i jego przemian. Będzie można ją oglądać w nowej siedzibie Muzeum Śląskiego w Katowicach.
Tymczasem w Kronice otwarta została właśnie międzynarodowa wystawa "The Wall. Art Face To Face With Borders", organizowana przez Kronikę i Fundację Imago Mundi w galerii Careof DOCVA w Mediolanie.