Rok 2015 koszykarze rozpoczynają od zwycięstwa

Koszykarze Polonii Bytom w swoim pierwszym noworocznym występie pokonali w Cieszynie drużynę MOSiR Cieszyn 80:66 (15:18, 25:13, 15:22, 11:27)

Ekipa z Cieszyna nie może być lekceważona przez nikogo ,chociaż w lidze zwyciężała tylko trzy razy. Po niespodziewanym zwycięstwie nad wzmocnioną zawodnikami ekstraklasy MKSem Dąbrową Górniczą, bytomian czekała trudna przeprawa.

Zespołowa gra i wysoka skuteczność gospodarzy w rzutach za 3 punkty spowodowały, że na przerwę koszykarze z Cieszyna schodzili prowadząc w meczu 40:31. Całe szczęście po zmianie stron ton grze zaczęli nadawać nasi zawodnicy. Cały zespół stanął na wysokości zadania. Najpierw błyskawicznie w III kwarcie odrabiając straty a następnie kończąc mecz efektowną czwartą kwartą zwyciężając ją 11:27 ku niezadowoleniu licznej publiczności w cieszyńskiej hali.

Na specjalne wyróżnienie zasłużył Łukasz Nawrot ( na zdjęciu ), który osiągnął double-double notując na swoim koncie 19 punktów oraz 10 zbiórek. Jego waleczność i poświęcenie były niezwykle pomocne całej drużynie.

Punkty dla KK Polonia Bytom zdobywali : Ł. Nawrot 19, P. Jurczyński 17 (4), M. Nikiel 12, E. Podkowiński 11 (1), M. Ecka 10 (1), M. Strzelecki 8, M. Moralewicz 3, J. Wróblewski 0, M. Ogrodnik 0, K. Szmidt 0

Kolejny mecz KK Polonia Bytom rozegra 10 stycznia we Wrocławiu z tamtejszym WKK. A już 17 stycznia o godzinie 18.00 w Bytomiu tradycyjnie w Hali na Skarpie kolejny mecz o wszystko tym razem z KKS Mickiewicz Romus Katowice.