Uczestnikami „Planning for Real” byli bytomianie z ulic: Siemiradzkiego, Przemysłowej, Wallisa i Pułaskiego. Omawiali oni problemy podzielone na siedem grup tematycznych: gospodarka mieszkaniowa, lokalne środowisko, praca i edukacja, aktywność społeczna, czas wolny i rekreacja, przestępczość i bezpieczeństwo oraz ruch i transport.
Największym zainteresowanie mieszkańców Knajfeldu cieszyły się tematy związane z jakością chodników i miejscami parkingowymi. Bytomianie omówili także problem braku propozycji spędzania czasu wolnego dla młodzieży i seniorów. Nie skończyło się jednak na narzekaniach – mieszkańcy sami zaproponowali rozwiązania konkretnych problemów. Wśród nich znalazł się chociażby pomysł rozbudowy, a następnie udostępnienia wszystkim mieszkańcom biblioteki szkolnej.
Celem warsztatów, które już się odbyły było zaledwie wstępne określenie problemów. W planach są już jednak kolejne spotkania z udziałem przedstawicieli miejskich jednostek i wydziałów Urzędu Miejskiego, które mają docelowo doprowadzić do spełnienia oczekiwań mieszkańców. Zgłoszone przez nich uwagi, na przykład te związane z wprowadzeniem większej ilości terenów zielonych, będą także brane pod uwagę przy sporządzaniu przyszłych planów zagospodarowania przestrzennego. Miejska Pracownia Urbanistyczna ma także stworzyć projekt zagospodarowania terenu dla podwórek objętych warsztatami.