Pseudokibice Polonii Bytom wtargnęli na boisko, przerwano mecz

W minioną środę podczas meczu piłkarskiego pomiędzy „ŁKS Tempo Stolarzowice” a „Polonią Bytom” grupa 100 osób wdarła się przez ogrodzenie na teren stadionu.

{gallery}galerie-news/pol-szomb{/gallery}

Spotkanie pomiędzy Polonią Bytom a Tempem Stolarzowice rozgrywano w ramach II rundy Pucharu Polski Podokręgu Bytomia.

Winni przerwania rozgrywek są sympatycy Polonii Bytom. Nie chcieli kupić biletów, przeskoczyli bariery i wtargnęli na teren boiska – powiedziała Anna Lenkiewicz, zastępca oficera prasowego, portalowi naszemiasto.pl

Dzięki szybkiej interwencji policjantów nie doszło do starć pomiędzy kibicami podczas meczu piłkarskiego odbywającego się na stadionie "ŁKS Tempo Stolarzowice". Kilka minut po rozpoczęciu meczu grupa 100 osób wtargnęła przez ogrodzenie na boisko dążąc do konfrontacji z sympatykami przeciwnej drużyny.

Mecz został przerwany przez arbitra w 10. minucie przy stanie 2-1 dla niebiesko-czerwonych. O dalszym losie zadecyduje związkowy Wydział Gier – czytamy w komunikacie Polonii Bytom.

Policjanci ustalili już tożsamość 20 pseudokibiców. Wobec sześciu prokurator zastosował dozór policyjny oraz zakaz uczestniczenia w meczach. Grozi im kara do roku więzienia.