Projekt BeCeKobus to połączenie atmosfery wakacyjnego luzu z możliwością uzyskania nowych, często zaskakujących umiejętności. Podczas bezpłatnych warsztatów dzieci i młodzież pod okiem instruktorów rozwiną swoje zdolności plastyczno - konstrukcyjne, będą mogły sprawdzić się jako projektanci zabawek i ozdób, wezmą udział w warsztatach bębniarskich i sprawdzą się w trudnej sztuce rozbawiania publiczności w trakcie warsztatów cyrkowych.
Były już różne modele BeCeKobusa m.in Jelcz 043 zwany ogórkiem, piętrowy londyński bus. W tym roku zapraszamy na przejażdżkę limuzyną! Uczestnicy warsztatów będą podróżować Hummerem i Chryslerem. - chwalą się organizatorzy.
Oferta przygotowana została dla dzieci i młodzieży zamieszkującej bytomskie dzielnice, które wakacje spędzają w mieście. Warsztaty poprowadzą profesjonalni instruktorzy: Grupa Teatralno-Animacyjnej GAMBADA, Anna Kałuszka, Eliza Flaszewska i Tomasz Drozdek. BECEK zapewnia wszystkie potrzebne do zajęć materiały.
Tegoroczna odsłona BeCeKobusa organizowana jest wspólnie z Centrum Interwencji Kryzysowej i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Bytomiu, dlatego warsztatom twórczym towarzyszyć będą zajęcia dotyczące profilaktyki uzależnień (papierosy, dopalacze, narkotyki, świat wirtualny) prowadzone przez psychologów Justynę Rup i Wojciecha Okonia.
Uwaga! Ilość miejsc ograniczona. Zapisy od 1 do 10 sierpnia w sekretariacie Bytomskiego Centrum Kultury pod numerem telefonu 32) 389-31-09 wew. 100. W przypadku rezygnacji niektórych uczestników możliwe jest wzięcie udziału w warsztatach bez wcześniejszych zapisów.
Szczegóły na stronie www.becek.pl
W planie:
18 - 22 sierpnia,
godz. 10.00 - 13.00
Najzabawniejszy cyrk świata - Grupa Teatralno-Animacyjnej GAMBADA (ruch)
Przygoda z clownadą! Sztuka rozbawiania publiczności to jedna z najtrudniejszych dziedzin prezentowanych na cyrkowych scenach. Klauni to nie tylko świetni aktorzy, ale także żonglerzy, tancerze i gimnastycy. Być klaunem to jest sztuka!
Uczestnicy zamienią się w zabawne, kolorowe postacie; nauczą kuglarskich sztuczek i zrobią cyrkowe show na arenie zaaranżowanej dla podwórkowej publiczności!
Zajęcia łączące elementy zabaw teatralnych, ćwiczeń kuglarskich i sztuczek cyrkowych. Zachęta dla dzieci do kreatywnej zabawy.
Prowadzący: Animatorzy Grupy Teatralno-Animacyjnej GAMBADA, która działa na terenie Śląska już od 2000r. W jej skład wchodzą młodzi ludzie, ale to ludzie z doświadczeniem: teatralnym, pedagogicznym, animatorskim, kuglarskim. To szczudlarze, aktorzy i żonglerzy, którzy szybko potrafią zarazić swoją pasją zabawy i zapałem do ciągłego kształcenia swoich umiejętności. Pracują zgodnie z hasłem „nauka przez zabawę” – bo jak to ujął ktoś mądry: „Dzień bez zabawy to dzień stracony!”
18 - 22 sierpnia,
godz. 14.00 - 17.00
Potworki i inne stworki - Anna Kałuszka (wzornictwo)
Niechaj zacznie się przygoda! Stwórzmy świat zamieszkały przez kolorowe potworki, świat pełen indywidualności, które wypączkują spod naszych rąk by malować na naszych twarzach uśmiech. Nadajmy im imię Pan Wąsacz, Ciocia Ocza, Trelek Śpiewak, Zombek i wymyślmy wspólnie ich historię. Stwórzmy własny kolorowy świat pacynek, lub odciśnijmy swój znak (farbkami, mazakami) na magnesach i zabierzmy je do domu.
Prowadzenie: Anna Kałuszka
Szerzej znana jako Super Gęś. Działa wielowymiarowo. Od lepienia w glinie w ramach „PRACOWNI Ceramic Art” przez rozweselający dziecięcy świat „Pociecha Pociechy” aż po budowanie i rysowanie komiksowych historii z grupą Nylon Beuthen. Szyje, przerabia i produkuje odzież i biżuterię według własnych projektów. Pojawia się wszędzie tam gdzie trzeba coś stworzyć.
25 - 29 sierpnia,
godz. 10.00 - 13.00
Z dźwiękiem przez świat - Tomasz Drozdek (perkusja, muzyka)
Uczestnicy zajęć poznają różne instrumenty perkusyjne, perkusjonalia, instrumenty etniczne: djembe, bongosy, conga, dun-duny, klawesy, szejkery, cajony, bębny historyczne i inne;
Oprócz typowej gry na bębnach warsztat będzie zawierać również:
* body percussion – wykorzystanie ciała jako instrumentu perkusyjnego,
* trash percussion – wykorzystanie „śmieci” i przedmiotów użytku codziennego jako instrumentów perkusyjnych,
* drum circle – bębny i przeszkadzajki jako narzędzie pracy w grupie.
Prowadzenie: Tomasz Drozdek
Animator społeczno-kulturalny oraz muzyk grający na perkusji, perkusjonaliach, różnego rodzaju instrumentach etnicznych. Zdarza się, że też śpiewa. Jest zaangażowany w kilka przedsięwzięć artystycznych.
Korzystając z doświadczeń zdobytych w różnych sferach zawodowych stworzył autorskie warsztaty, w których instrumenty perkusyjne i etniczne są narzędziami animacji grupy.
25 - 29 sierpnia,
godz. 14.00 - 17.00
Quilling z niszczarki - Eliza Flaszewska (konstrukcja, recykling)
Quilling z niszczarki - Jest techniką tworzenia ozdób przy użyciu wąskich pasków kolorowego papieru, które zawija się i formuje nadając zamierzone kształty. My będziemy używać pasków papieru, wychodzących z niszczarki do papieru.
Prowadzenie: Eliza Flaszewska
Jest absolwentką częstochowskiego Instytutu Plastyki, ukończyła również malarstwo w Utrechtse Universiteit w Utrechcie w Holandii. Już podczas studiów podjęła samodzielną działalność artystyczno - dydaktyczną. Oprócz malarstwa Eliza Flaszewska organizuje szkolenia oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży z zakresu rękodzieła artystycznego (witraż, wiklina, rzeźba), a także różnych dziedzin plastycznych.