Badura nie zwalnia tempa. Teraz trzy wicemistrzostwa

Trudno znaleźć w naszym mieście bardziej utytułowanego kolarza od Romana Badury. Jakby tego było mało, jego medalowa kolekcja stale rośnie.

Bytomski5 DSCF5758

Ostatnie dni znowu były niezwykle intensywne dla bytomskiego kolarza. Roman Badura brał bowiem udział w zawodach w Bytowie, Zabrzu oraz Wiśle. Wszystkie zakończył na podium.

Zacząć należy od imprezy Bike Marathon, która odbyła się 7 czerwca w Wiśle. Tam Badura rywalizował na dystansie Giga 60 km. W kategorii M4 (40-50 lat) zajął drugie miejsce, a w łącznej klasyfikacji zajął bardzo dobre 20. miejsce.

Potem przyszedł czas na podróż do Bytowa, gdzie bytomianin startował na dystansie Giga 91 km. Trasę ukończył z czasem 3 godziny i 34 minuty, co w kategorii M4 (40-50 lat) dało mu drugie miejsce na podium.

Reprezentant Team Rowerowy Bytom-Rowerek ponadto pojawił się także na mniej prestiżowej imprezie w Zabrzu. Na dystansie 3 x 4 km po raz kolejny zajął drugie miejsce.

Liczba sukcesów Badury może imponować i zapewne nasz kolarz nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Teraz pozostaje czekać, aż zacznie stawać na najwyższych stopniach podium.