Szombierki w półfinale PP

Piłkarze Szombierek Bytom wygrali Puchar Polski na poziomie Podokręgu Bytom. To z kolei dało im przepustki, do startu w wojewódzkiej edycji tych rozgrywek. Stawką jest prawo gry w rundzie przedwstępnej centralnego PP.

Bytomski5 LKS C Zaniec 4

"Zieloni" w pierwszej rundzie otrzymali wolny los, co automatycznie dawało im start w ćwierćfinale rozgrywek. Tam nasi piłkarze trafili na LKS Czaniec, czyli także III-ligowca, ale grającego obecnie w grupie spadkowej C.

Szombierki były faworytem tego pojedynku, ale pierwsza połowa nie była najlepsza w ich wykonaniu. Kibice nie zobaczyli porywającego widowiska, co sprawiło, że piłkarze zeszli na przerwę z wynikiem 0:0.

Po zmianie stron podopieczni Krzysztofa Górecko błyskawicznie wyszli na prowadzenie, gdy dośrodkowanie z lewej strony wykorzystał Hubert Jaromin. Miejscowy Czaniec szybko jednak odpowiedział golem Radosława Karcza.

Bytomianie nie załamali się, czego efektem były dwa decydujące o awansie trafienia. Najpierw na listę strzelców wpisał się Sebastian Pączko, a w samej końcówce wynik ustalił Jakub Stefaniak.

10 czerwca Szombierki Bytom zagrają w półfinale śląskiego Pucharu Polski. Tam zmierzą się z Sarmacją Będzin, która w IV lidze zajmuje piąte miejsce. W przypadku awansu "Zieloni" zagrają w finale ze zwycięzcą meczu Górnik II Zabrze - Pniówek Pawłowice Śląskie.