Bytomianin pobiegł już na czwartym kontynencie

Dariusz Laksa – bytomianin, który bierze udział w akcji „7 kontynentów, 7 maratonów, 7 szkół, pobiegł właśnie w biegu w Vancouver. Do rywalizacji stanęło tam prawie 18 tysięcy zawodników, a maratończyk mimo kontuzji uplasował się na 600. miejscu.

Bytomski5 p18n6dvrdh1p151cj614ua19uq18m13

Dariusz Laksa w Vancouver uzyskał czas 3 godziny, 35 minut i 51 sekund. To już jego czwarty maraton, w ramach projektu „7 kontynentów, 7 maratonów, 7 szkół”. Akcja została objęta patronatem prezydenta Bytomia, a naszego reprezentanta czekają jeszcze trzy biegi – w Azji, Australii i na Antarktydzie.

- Podczas biegu wciąż odczuwałem ból nogi. Ale najważniejsze, że udało się dobiec do mety. Przede mną kolejny maraton, tym razem w lipcu w Rio de Janeiro – mówi Dariusz Laksa.

Maratończyk nie zamierza się poddać i będzie kontynuował udział w projekcie mimo kontuzji.