Stowarzyszenia w Muzeum

Przejmująca cisza na muzealnych salach i korytarzach to tak naprawdę daleka przeszłość. Obecnie w muzeach tętni życie i królują przeróżne dźwięki. Szczególnie widoczne jest to na lekcjach muzealnych i spotkaniach ludzi stowarzyszonych przy Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.

Bytomski5 Stowarzyszenia 2
Reklama

W różnych organizacjach społecznych czy naukowych działa kilkusetosobowa grupa ludzi zainteresowanych przyrodą. To potężna armia współpracowników, którzy od dziesięcioleci wspomagają działalność statutową Muzeum.

Reklama

Śląskie Towarzystwo Entomologiczne, Górnośląskie Koło Ornitologiczne, Grupa Czaplon i Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody „pro Natura” to organizacje związane z instytucją od wielu dziesięcioleci. Zrzeszające ponad 300 ludzi różnych profesji i stały się nierozerwalnym elementem historii i tradycji bytomskiego Muzeum. Pomocy i wsparcia, które uzyskuje placówka z tej działalności, trudno nie docenić czy przecenić. Podczas kolejnej odsłony „Skarbów Muzeum Górnośląskiego” Roland Dobosz – kierownik Działu Przyrody – przybliży tę sferę działalności muzealnej, która bez współpracowników nie mogłaby się tak dynamicznie rozwijać. Bezinteresowna, systematyczna pomoc buduje od dziesięcioleci prestiż i pozycję Muzeum Górnośląskiego w kraju i poza jego granicami. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną ostatnie niezwykłe „nabytki”, które instytucja zawdzięcza współpracownikom. Często z ich pozyskaniem związane są niezwykłe okoliczności. Opowiadając o tym warto podkreślić jak ważni dla Muzeum Górnośląskiego są wolontariusze i współpracownicy ze stowarzyszeń afiliowanych przy MGB.

Termin: środa, 9 kwietnia, godz. 17.00
Prowadzi: Roland Dobosz
Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, świetlica, gmach główny

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon
Reklama