KŚ AZS Katowice pokonany

W ostatnim meczu na szczycie drużyna KK Polonia Bytom (lider tabeli) zwyciężyła w rundzie rewanżowej o mistrzostwo III ligi koszykówki z KŚ AZS Katowice (wicelidera) 79:74 (22:11, 29:18, 10:24, 18:21).

Bytomski4 Wynik KK Polonia Bytom KSAZSZWF

Pierwsza połowa to zdecydowanie skuteczna gra gospodarzy i pewne wysokie prowadzenie, jednak druga połowa to zupełnie nowe otwarcie i z minuty na minutę coraz lepsza gra zawodników z Katowic.

Końcówka spotkania to spora dawka nerwowości w poczynaniach obu zespołów a także duża liczba nieczystych zagrań. W całym spotkaniu sędziowie odgwizdali aż kilka przewinień technicznych. Ostatecznie szala zwycięstwa przechyliła się na stronę gospodarzy.

Najwięcej punktów dla Polonii zdobyli: Grzegorz Zadęcki - 26, Marcin Ecka - 14 i Mariusz Bacik - 13. W drużynie gości najskuteczniejszy okazał się Artur Donerstag - 23. Przed drużyną Polonii Bytom jeszcze 4 spotkania, które także do łatwych nie będzie można zaliczyć.