112

Wpadł podczas kradzieży trakcji tramwajowej

Previous Next

25-letni mieszkaniec Piekar Śląskich kradł przewody naziemne trakcji tramwajowej. W końcu został zatrzymany. Straty oszacowano na około 20 tys. zł. Teraz mężczyźnie grozi 8 lat więzienia.

Reklama

Jak przyznaje oficer prasowy KMP, bytomscy już policjanci od pewnego czasu pracowali nad sprawą kradzieży przewodów naziemnych trakcji tramwajowej w naszym mieście. Złodziej pod osłoną nocy za każdym razem sukcesywnie odcinał po kilkadziesiąt metrów kabla. Pierwsza kradzież miała miejsce na początku roku.

Złodziej ośmielony pierwszym sukcesem postanowił spróbować szczęścia po raz kolejny. Niedługo później skradł kolejne metry trakcji znajdującej się przy ul. Piekarskiej, Strzelców Bytomskich oraz Łagiewnickiej. Jego działania wywołały zakłócenia w kursowaniu tramwajów w Bytomiu. Zuchwały rabuś na kolejne miejsce kradzieży wybrał sobie ulicę Węglową. - Tu sprawca pojawił się w nocy z wtorku na środę. Był przygotowany do „skoku” - posiadał specjalne nożyce do odcinania trakcji oraz rower do szybszej ucieczki – informuje asp. sztab. Rafał Wojszczyk, oficer prasowy bytomskiej policji.

Tym razem jego plan nie powiódł się, a złodziej został zatrzymany na gorącym uczynku podczas próby kradzieży kolejnych przewodów. Noc spędził w areszcie. Policjanci przedstawili mężczyźnie 6 zarzutów związanych z kradzieżą trakcji tramwajowej. Jak zaznacza rzecznik policji, mieszkaniec Piekar Śląskich tłumaczył swoje działania trudną sytuacją finansową. Grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

fot. KMP w Bytomium, Śląska Policja

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (2 replies).

Bogin Avatar
Bogin odpowiedział w temacie: #189973 2020/03/21 13:09

Chciało mu się z Piekar aż na Łagiewnicką.

A było likwidować "ósemkę"?
Następni przyjadą z Gliwic.
Naimad Avatar
Naimad odpowiedział w temacie: #189968 2020/03/21 11:07
Koleś ma dobry rower. No i solidny złodziej z niego. Chciało mu się z Piekar aż na Łagiewnicką. Szacun.
Nakradł na 20 tys. pójdzie siedzieć zwielokrotni tą kwotę. Moim skromnym zdaniem - odblaskowa kamizelka z adnotacją na plecach Złodziej i powinien odpracować to. Jest co robić, jest gdzie sprzątać. Jeszcze bym mu zabrał rower i kazał chodzić piechty, skoro sprawna komunikacja miejska mu przeszkadza.

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.