Tour de Pologne znów w Bytomiu [TRASA]

Trzeci rok z rzędu trasa największego wyścigu kolarskiego w Polsce przebiegnie przez nasze miasto. Organizatorzy właśnie zaprezentowali 75. Tour de Pologne i przedstawili jego przebieg. Zawody w tym roku odbędą się pomiędzy 4 a 10 sierpnia.

Tegoroczna edycja wyścigu została podzielona na 7 etapów. Dwa z nich będą miały miejsce w obrębie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (Tarnowskie Góry - Katowice oraz Stadion Śląski - Zabrze). Zawodnicy przejadą przez Bytom drugiego dnia wyścigu, 5 sierpnia.

Reklama

Trasa 2 etapu 75 Tour de Pologne

Trasa drugiego etapu rozpocznie się w Tarnowskich Górach, gdzie kolarze zatoczą pętlę o długości 32 kilometrów. Następnie skierują się do Piekar Śląskich. Do Bytomia wjadą po Obwodnicy Północnej, skąd zjadą na ul. Dworską. Dalej trasa powiedzie ulicami Powstańców Śląskich, Witczaka i Piłsudskiego. W rejonie placu Sobieskiego znajdzie się premia lotna. Po jej pokonaniu kolarze pojadą ul. Kwietniewskiego, Wrocławską, Kolejową, pl. Wolskiego i przejadą pod wiaduktem w kierunku Łagiewnik. Z ul. Świętochłowickiej skręcą w ul. Tulipanów i wjadą na teren Chorzowa. Zawodnicy dotrą później do Siemianowic, a stamtąd do Katowic, gdzie będą ich czekać trzy okrążenia oraz premia specjalna.

Cała trasa będzie mierzyć 156 kilometrów. Ten etap będzie okazją do popisu dla sprinterów. W rejonie katowickiego Spodka zawodnicy osiągają prędkość nawet 80 km/h. Dzięki temu przejazd będzie z pewnością bardzo emocjonujący dla kibiców.

Podobnie, jak w zeszłym roku, przejazd peletonu przez Bytom przypadnie na niedzielę. Z tego względu uciążliwość dla ruchu będzie minimalna, ponieważ tego dnia jego natężenie jest najmniejsze. Przybliżone czasy przejazdów będą znane w późniejszym terminie.

fot. Ewa Zielińska / ZELD.pl

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (3 replies).

71hanysek Avatar
71hanysek odpowiedział w temacie: #179056 2018/05/21 12:20
Trudno jechać trasą TG-Katowice i ominąć Bytom.Jak widać nawet dla kolarzy Bytom to bardzo ważny punkt na mapie GŚ.
Passphrase Avatar
Passphrase odpowiedział w temacie: #179052 2018/05/21 09:17
Bardzo fajna wiadomosc dla mieszkanców.
foxbat Avatar
foxbat odpowiedział w temacie: #179051 2018/05/20 22:08
Chyba powinni zmienić nazwę wyścigu na Tour de Śląsk i Małopolska.

Reklama