Barbórka 2017: hokejowe dzieciaki rządziły w "Stodole" [FOTO]

Sześć drużyn, prawie setka zawodników i głośny doping rodziców na trybunach. Bytomskie lodowisko stało się areną rywalizacji hokeistów z roczników 2009/2010.

W minihokeju rywalizują najmłodsi zawodnicy, którzy marzą, aby w przyszłości zostać zawodowymi hokeistami. W rozgrywkach startują chłopcy i dziewczynki, którzy urodzili się w latach 2009-2010. Nie ma regularnej ligi, a co kilka tygodni w innym miejscu uczestnicy spotykają się na lodowisku, by mierzyć się w turnieju.

Reklama

W miniony weekend zawody zagościły w Bytomiu i zostały zorganizowane pod nazwą "Barbórka 2017". Miejscowa Polonia bardzo dobrze wywiązała się z roli gospodarza, o co w dużej mierze zadbali rodzice małych hokeistów.

Słynna "Stodoła" gościła sześć drużyn. Poza miejscową Polonią w akcji zobaczyliśmy także Tyskie Lwy Tychy, Naprzód Janów, Zagłębie Sosnowiec, Orlika Opole oraz JKH GKS Jastrzębie. Łącznie było prawie stu zawodników.

Nasi reprezentanci nie zawiedli, bo ostatecznie uplasowali się na drugim miejscu. Na tym etapie szkolenia to jednak nie wyniki są najważniejsze. Najbardziej cieszy, że młodzi adepci hokeja mieli zapewnioną świetną zabawę.

fot. Małgorzata Hofman

Zobacz też:
Reklama