Nowa hala tenisowa rośnie na naszych oczach [FOTO]

Tenisiści Górnika Bytom początek 2018 roku przezimują w bardzo komfortowych warunkach. Na obiekcie jedna hala już stoi, a teraz powstaje druga, która będzie posiadała cztery korty.

Reklama

W Bytomiu mamy kilka sportowych perełek, które niezależnie od sytuacji politycznej i finansowej miasta rządzą na arenie krajowej, a także międzynarodowej. Do nich bez dwóch zdań zalicza się klub tenisowy Górnik Bytom, który od wielu lat szkoli najlepszych tenisistów i tenisistki w Polsce. Teraz szkolenie będzie łatwiejsze, bo regularnie poprawia się baza treningowa.

Cztery lata temu została otwarta hala wyposażona w dwa pełnowymiarowe korty. To jednak było za mało i wielu zawodników jesienią i zimą musiało korzystać z wysłużonego balona pneumatycznego, w którym jednym z problemów była niska temperatura. Na szczęście to się zmieni lada moment. Balon zniknął, a w jego miejsce powstaje druga hala.

Wyposażona będzie w cztery korty, które będą zajmować prawie 1,3 tys. m2 powierzchni. Do tego hala będzie miała zaplecze socjalno-gastronomiczne, dzięki czemu będzie można trenować w komfortowych warunkach.

Inwestycję finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz gmina Bytom. Łączny koszt budowy to 3,7 mln zł, z czego wkład miasta to prawie 1,5 mln zł.

Budowa postępuje bez większych problemów. Postawiono już konstrukcję stalową, a kolejnym etapem jest montaż dachu oraz ścian. Plan jest taki, aby już w styczniu nastąpiło oficjalne otwarcie, po którym tenisiści będą mogli rozpocząć zajęcia w nowej hali.

Zobacz też:
Reklama