Karate: wielkie sukcesy bytomian w mistrzostwach Europy i świata

Pięć medali w mistrzostwach Europy w karate tradycyjnym i trzy w mistrzostwach świata w karate fudokan. Zawodnicy MUKS Ippon Bytom rewelacyjnie spisali się w Rumunii, a najwięcej powodów do dumy dał nam sensei Michał Sowa.

Bytomskie karate ma się bardzo dobrze, a ostatnimi czasy sukces za sukcesem osiągają reprezentanci MUKS Ippon Bytom. Niedawno informowaliśmy o złocie w drużynowych mistrzostwach Europy kadetów. Teraz do kolekcji dołączyły jeszcze bardziej prestiżowe trofea.

Reklama

W rumuńskiej miejscowości Kluż-Napoka odbyły 33. mistrzostwa Europy w karate tradycyjnym i oraz 7. mistrzostwa świata w karate fudokan. Zaczęło się od sukcesu Michała Kłoska, który zdobył złoto w kata w kategorii młodzieżowców.

W ślady swojego klubowego kolegi poszedł Michał Sowa. Sensei z MUKS Ippon Bytom był najlepszy w fukugo (dwubój) seniorów. To jednak nie był koniec, bo na medal spisała się także młodzież. Julia Bittner wywalczyła srebro w kumite juniorek. Dawid Gryzik zdobył krążek z tego samego kruszcu w kata kadetów, a także dołożył do kolekcji brąz w fukugo.

Mistrzostwa Europy bytomianie zakończyli imponującym dorobkiem pięciu medali. Nie gorzej było z kolei w mistrzostwach świata w karate fudokan, które odbyły się następnego dnia w tym samym miejscu. W tej odmianie karate bytomski klub zdobył trzy medale. Złoto w kumite drużynowym młodzieżowców zgarnął Michał Sowa, a drugim sukcesem był brąz w fukugo. Z kolei Julia Bittner wywalczyła srebrny medal w kumite drużynowym juniorek.

Naszym karatekom należą się wielkie brawa. W Bytomiu każdy sportowy sukces jest na wagę złota, a gdy nasi reprezentanci z wielkiej imprezy przywożą cały worek medali, to ręce same składają się do oklasków.

fot. Facebook/MUKS Ippon Bytom

Zobacz też:
Reklama