Mieliśmy w Bytomiu drużynę amp futbolu. Właśnie zakończyła działalność


Od dłuższego czasu przyglądaliśmy się inicjatywie, która rozwijała się w Szombierkach. To tam działała drużyna amp futbolu, a więc odmiany piłki, która zyskuje coraz większą popularność. Niestety, klub nie doczekał startu w rozgrywkach, bo właśnie ogłosił koniec działalności.

Każda nowa inicjatywa sportowa w naszym mieście wiąże się z dużym ryzykiem. Miasto nie ma odpowiednich środków, aby na zadowalającym poziomie każdego wesprzeć finansowo. Z kolei w Bytomiu znaleźć sponsora, to jak wygrać na loterii. Dlatego zawsze cieszy, gdy pojawia się nowy klub, który zamierza zmierzyć się z trudną rzeczywistością.

W marcu 2016 roku formalnie powstał zespół Amp Szombierki Bytom. To drużyna, która uprawia amp futbol, a więc odmianę piłki nożnej dla ludzi po amputacjach lub z jednostronną wadą. Założycielem i pomysłodawcą był Dariusz Hywel.

- Środowisko ludzi naszego pokroju jest bardzo zamknięte, a żyją i działają przecież wśród osób sprawnych. Dotarcie do nich okazało się najtrudniejsze. Reklamowałem swój pomysł poprzez Facebook, Twitter i Instagram, a sam sfinansowałem ulotki i wizytówki, które zostawiałem u ortopedów i w protezowniach, i chętni jednak zaczęli się odzywać - mówił Hywel w "Sporcie".

Szombierki dały nazwę, stroje i dostęp do bazy sportowej. Chętni z czasem zaczęli się odzywać i na treningi przyjeżdżali z całego Śląska. Był pomysł, aby przystąpić do ekstraklasy, ale to zależało od tego, czy uda się pozyskać fundusze.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że debiutu w lidze nie doczekamy. Amp futbol Szombierki właśnie poinformował, że sekcja została rozwiązana.

- Z dniem 04.10.2017 sekcja Amp Futbol Szombierki Bytom została rozwiązana. Dziękujemy kibicom, że byliście z nami - czytamy na Facebooku.

Wszyscy dopytują, co było przyczyną aż tak drastycznej decyzji. Klub jednak wszelkie pytania ucina hasłem "bez komentarza". Tylko jeden z zawodników zamieścił taki komentarz.

- Decyzja zapadła na szczeblu decyzyjnym w klubie. Miasto również dołożyło do tego nie małą cegiełkę. Na tym zakończmy dyskusję...

Bytom mógł wyróżniać się na tle innych miast zespołem w sporcie, który cały czas raczkuje i zyskuje coraz większy rozgłos. Reprezentacja Polski kilka dni temu zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy. Teraz jednak zawodnicy muszą szukać sobie innego klubu, a pewnie zdecydowana większość z nich przestanie grać w piłkę. Z prostego powodu. Najbliższy klub znajduje się w Bielsku-Białej.

fot. Facebook/AmpFutbolBytom

Discuss this article in the forums (1 replies).

71hanysek Avatar
71hanysek odpowiedział w temacie: #174452 2017/10/12 14:19
Z artykułu wynik że zawodnicy pochodzili z całego Śląska a "najcięższą" cegiełkę do niebytności tej drużyny dołożył magistrat Bytomia.Konkluzja jest taka że Bytom dba tylko o jeden klub a zawodników amp futbolu w barwach innego miejskiego klubu jawnie olewa.Gdzie tkwi sedno sprawy???
A może to jeden z artykułów przygotowujących do referendum?Wiem że zaraz zagrzmią jego zwolennicy :D
Jeśli mój tok myślenia jest błędny,proszę wytłumaczyć mi jeszcze raz.