W szpilkach bruk im nie straszny


Czym jest przebiegnięcie 100 metrów przy dystansie maratonu? Jednak gdy ma się na stopach szpilki zamiast wygodnych adidasów, to pokonanie tak małej odległości staje nie lada wyzwaniem. W niedzielę trzeci raz zmierzą się z nim uczestniczki zawodów "Szpilki kontra bruk".

Areną tego nietypowego biegu ponownie będzie będzie główny plac Bytomia. W końcu nasz Rynek słynie z wielkiej, wybrukowanej powierzchni. Właśnie ona jest zmorą wszystkich kobiet w butach na wysokim obcasie i dlatego bytomskie zawody są tak trudne. Mimo to każdego roku przyciągają po kilkudziesięciu uczestników.

Udział w "Szpilkach kontra bruk" może wziąć każdy, bez względu na płeć, kto ukończył 18 lat (lub jest młodszy, ale ma zgodę rodziców, bądź opiekunów). Zgłoszenia są przyjmowane do jutra do 9:00 drogą internetową, a od 10:00 do 10:45 w Biurze Promocji Miasta przy Rynku 7. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Zawodnicy będą konkurować ze sobą w czterech kategoriach: Niska szpilka (100 m na obcasie 3 - 6 cm), Wysoka szpilka (100 m na obcasie powyżej 6 cm), Męska szpilka (100 m na obcasie 3 cm), Sztafeta (3 x 50 m - trzyosobowe zespoły). Każdy z uczestników otrzyma upominek od sponsorów wydarzenia, natomiast zdobywcy pierwszych trzech miejsc dostaną specjalne nagrody.

Wsparcie techniczne i profesjonalny pomiar czasu będzie zapewniać Miechowicka Grupa Biegowa. Nad bezpieczeństwem uczestników będą czuwać ratownicy medyczni z pogotowia Promed.

fot. Ewa Zielińska