Reklama

Bytomianie w środku stawki akcji HDEF

Zakończył się pierwszy miesiąc rywalizacji w ramach akcji Honorowy Dawca Energii Fortum, programu zachęcającego do aktywności fizycznej, a jednocześnie do pomagania potrzebującym. Od 22 kwietnia do 22 maja w akcji wzięło udział łącznie prawie 1 500 mieszkańców Bytomia, Częstochowy, Płocka, Wrocławia i Zabrza, którzy pokonali łącznie ponad 125 tysięcy kilometrów. Bytom zajmuje aktualnie trzecie miejsce w rankingu miast, a jego mieszkańcy wytworzyli łącznie 1,3 megawatogodzin energii.
 

Będą ganiać po parku

Sezon biegowy rozkręcił się na dobre. Za nami zawody dla uczczenia Konstytucji 3 Maja i pamięci st. sierż. Marka Sienickiego oraz ekstremalne zawody Harpagan. Z kolei przed nami Charytatywny Bieg Godności GONItwa w Parku Kachla.
 

Kolarze Tour de Pologne znów przejadą przez Bytom!

Tak, jak przed rokiem, trasa największego wyścigu kolarskiego w Polsce przebiegnie przez nasze miasto. Właśnie w Bytomiu zlokalizowana będzie Premia Specjalna drugiego etapu Tour de Pologne.
 

To pewne. Polonia spadnie do III ligi.

Przed Polonią Bytom jeszcze trzy mecze ligowe w tym sezonie, ale już wiadomo, że drużyna drugi raz w swojej historii spadnie do IV klasy rozgrywkowej. Jeśli klub uzyska licencję, to jesienią bytomscy piłkarze będą mierzyć się z takimi zespołami jak Ruch Zdzieszowice, Piast Żmigród, czy Lechia Dzierżoniów.
 

Polonia będzie grać bez swoich kibiców

Podczas meczu Polonii Bytom z Rozwojem Katowice kibice wywiesili transparent z nazwiskami radnych miejskich i hasłem "Śmierć wrogom Polonii". Prawdopodobnie za ten wybryk Komisja Ligi Polskiego Związku Piłki Nożnej postanowiła ukarać ich zakazem wyjazdowym.