Bytomski.pl znów nadaje - studio referendalne [VIDEO]

Bytom niestety od dawna nie ma już swojego radia, nie działa tu też żadna telewizja - na szczęście jest Bytomski.pl! Tak, jak przed ostatnimi wyborami, tak teraz, kilka dni przed referendum, stworzyliśmy specjalne studio, w którym pytamy polityków (i nie tylko) o najważniejsze sprawy w mieście. Możecie już oglądać pierwsze dwa wywiady.

Gospodarzem studia referendalnego został Grzegorz Kulik, śląski bloger, twórca kanału "Chwila z godkom" na YouTube, autor śląskiego przekładu "Opowieści wigilijnej". Miejsce, w którym są realizowane nasze wywiady jest wyjątkowe. Dzięki wielkim przeszkleniom tłem rozmów jest widok zabytkowego śródmieścia. Całość jest transmitowana na żywo na naszej stronie na Facebooku. To dla nas ogromne wyzwanie realizacyjne, bo nie możemy pozwolić sobie na pomyłki - każde potknięcie zobaczą nasi widzowie. Nasz program ma wspólne cechy z radiem; jest na żywo i przede wszystkim stawia nacisk na treść.

Reklama

Pierwszym gościem studia referendalnego był Jacek Maniecki, bytomski społecznik znany mieszkańcom z wycieczek po mieście, książki o dawnym ratuszu, bądź projektu Cyfrowej Biblioteki Bytomskiej Architektury. Nagranie całej rozmowy można zobaczyć poniżej:

Kolejną osobą zaproszoną do naszego studia miał być przedstawiciel obozu Damiana Bartyli. Chcieliśmy przedstawić naszym odbiorcom punkt widzenia władzy, lecz mimo wcześniejszych ustaleń nasz gość krótko przed wywiadem zrezygnował z udziału. Być może uda nam się jeszcze z nim porozmawiać przed niedzielnym głosowaniem i sobotnią ciszą wyborczą.

Zamiast niego do studia zaprosiliśmy człowieka, który jeszcze niedawno był związany z Bytomską Inicjatywą Społeczną, ale bardzo szybko postanowił z niej odejść. Mowa o Dariszu Laksie, bytomskim maratończyku, który we wrześniu ubiegłego roku został radnym po tym, jak Jakub Snochowski złożył swój mandat. Zapis całego wywiadu jest dostępny poniżej:

Kolejne rozmowy przed nami. Obserwujcie naszą stronę na Facebooku, by zobaczyć na żywo kolejny odcinek i zaglądajcie do naszego serwisu specjalnego poświęconego referendum: www.REFERENDUMwBYTOMIU.pl.

AKTUALIZACJA: W czwartek rozmawialiśmy z Michałem Biedą, wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej:

Reklama
Discuss this article in the forums (1 replies).

sic Avatar
sic odpowiedział w temacie: #175538 2017/12/01 18:31
Fajny pomysł na wywiady przed referendum.... ale skąd ten prowadzący co co chwile kiwa głową jak papuga jak tylko rozmówca się na niego popatrzy :) irytujące to jest.