Raport Śmieciowy się odnalazł - ale nie tam, gdzie trzeba

Udało nam się namierzyć słynny raport ze śledztwa prywatnych detektywów na zlecenie Damiana Bartyli. Prezydent rzeczywiście złożył go w ostatni piątek, lecz... przekazał go prokuraturze, która nie zajmuje się tą sprawą.

Wczoraj opisywaliśmy sprawę tzw. "Raportu Śmieciowego" sporządzonego na zlecenie Damiana Bartyli. Śledztwo w sprawie gospodarki odpadowej miało rozpocząć się już wiosną tego roku, a jego wyniki zostały przekazane prezydentowi we wrześniu. Za pracę detektywów mieli zapłacić anonimowi biznesmeni, gdyż w ten sposób cała sprawa miała pozostać w tajemnicy.

Reklama

Szczegółów raportu nie zna nikt poza prezydentem i detektywami agencji z Tarnowskich Gór, którzy go przygotowali. Na wgląd do dokumentacji nie zezwolono nawet radnym, zasłaniając się dobrem śledztwa i faktem, iż materiały nie zostały zamówione przez Urząd Miejski, więc nie stanowią informacji publicznej. W międzyczasie zmieniła się liczba stron raportu - początkowo informowano o 1000 stron, a na konferencji prasowej zorganizowanej pod koniec września powiadomiono, że jest ich zaledwie 300.

Mimo, iż prezydent miał mieć już gotowy raport na początku września i już wtedy zapowiadał przekazanie go organom ścigania, to dopiero 17 listopada postanowił go przekazać prokuraturze. Pochwalił się tym na swojej stronie na Facebooku, gdzie opublikował zdjęcie przy tabliczce Prokuratura Okręgowa przed budynkiem przy ul. Wita Stwosza w Katowicach.

Nasza redakcja ustaliła, że "Raport Śmieciowy" nie został przekazany do Prokuratury Okręgowej, która od sierpnia zajmuje się sprawą składowania niebezpiecznych odpadów w Bytomiu. Sprawdziliśmy również w Prokuraturze Rejonowej w Bytomiu, ale tam też raport nie trafił. Okazuje się, że prezydent przekazał swoje materiały Prokuraturze Regionalnej, która mieści się w tym samym budynku, co Prokuratura Okręgowa.

Wstępnie ustaliliśmy, że Prokuratura Regionalna nie będzie się zajmować tym raportem. Przypisano mu sygnaturę sprawy prowadzonej przez Prokuraturę Okręgową i najprawdopodobniej właśnie do niej zostanie przekazany w najbliższym czasie. Z powodu pomyłki prezydenta dokument, który rzekomo ma zawierać ważne informacje na temat przestępczego procederu, ugrzązł na jakiś czas w niewłaściwej prokuraturze.

fot. Google Maps

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (14 replies).

71hanysek Avatar
71hanysek odpowiedział w temacie: #175397 2017/11/25 14:31

MephiR napisał:

71hanysek napisał: Foxbat ma rację...Skoro Bartyla zrobił kupę to po cholerę rozwalacie ją grabkami,skoro macie do niej obrzydzenie?


Osoby, które badają kał, też raczej nie robią tego dla przyjemności - czasem trzeba pogrzebać w g... dla dobra innych :P

Osoby,które badają kał robią to za pieniądze.Mam nadzieję że bytomski.pl....NIE :p
MephiR Avatar
MephiR odpowiedział w temacie: #175393 2017/11/25 01:30

71hanysek napisał: Foxbat ma rację...Skoro Bartyla zrobił kupę to po cholerę rozwalacie ją grabkami,skoro macie do niej obrzydzenie?


Osoby, które badają kał, też raczej nie robią tego dla przyjemności - czasem trzeba pogrzebać w g... dla dobra innych :P
71hanysek Avatar
71hanysek odpowiedział w temacie: #175392 2017/11/25 00:17
Foxbat ma rację...Skoro Bartyla zrobił kupę to po cholerę rozwalacie ją grabkami,skoro macie do niej obrzydzenie?
Baron Avatar
Baron odpowiedział w temacie: #175389 2017/11/24 22:53

MephiR napisał: Na moje oko referendum powinno być co roku, to Damian Bartyla działałby jak w zegarku :P


A jakiż to okres panowania Damiana I Bytomskiego przewidujesz zatem w tej rzeczywistości, zarządzanej kryzysowo przez doroczne referendum? Funkcja dożywotnia? :D :D :D
foxbat Avatar
foxbat odpowiedział w temacie: #175388 2017/11/24 22:53
Świetnie. W takim razie nie ma chyba,żadnego znaczenia co się z nim stało?

Skoro potrafisz opisać co jest w dokumencie, którego nie widziałeś to może opowiesz mi o planach PZL P.11g?

Reklama