Będzie referendum! Znamy datę!

To już pewne. Wojewoda nie dopatrzył się wad prawnych w uchwale Rady Miejskiej dotyczącej przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania prezydenta Damiana Bartyli. Dziś Komisarz Wyborczy w Katowicach wyznaczył datę głosowania. Do urn pójdziemy w grudniu.

Mieszkańcy zadecydują o losie prezydenta dokładnie za 48 dni. Referendum odbędzie się w niedzielę, 3 grudnia 2017 r. Tak zarządziła Barbara Suchowska, Komisarz Wyborczy w Katowicach, która w opublikowanym dziś postanowieniu przedstawiła kalendarz czynności koniecznych do przeprowadzenia przed głosowaniem oraz wzór karty do głosowania wraz z nakładką dla osób niewidomych.

Reklama

3 grudnia bytomianie odpowiedzą na pytanie "Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Pana Damiana Bartyli z funkcji Prezydenta Bytomia przed upływem kadencji?". Do wyboru będą dwie krótkie odpowiedzi: "TAK" oraz "NIE". Właściwą odpowiedź będzie trzeba zaznaczyć poprzez postawienie znaku X w jednej z dwóch kratek.

Ogłoszone referendum jest następstwem nieudzielenia przez Radę Miejską prezydentowi absolutorium z wykonania zeszłorocznego budżetu. Z kolei decyzja radnych była wynikiem wydania przez Regionalną Izbę Obrachunkową negatywnej opinii na temat realizacji budżetu przez prezydenta miasta.

Reklama
Discuss this article in the forums (42 replies).

google bot Avatar
google bot odpowiedział w temacie: #175578 2017/12/04 07:13

google bot napisał: Oby tylko Barbórki nie wypłacili pierwszego bo w niedzielę niektórzy mogą nie mieć siły dojść do lokalu :)


A nie pisałem :)
janek opanek Avatar
janek opanek odpowiedział w temacie: #175093 2017/11/14 14:03
za cicho? wczoraj się zebrali od lewa do prawa w tym uciekinierzy z bis-u, cała śmietanka dumnie razem paradowali, a jak im się uda to będą sobie skakać do gardeł, taka to polityka, niektórzy z nich to by się wstydzili pokazywać publicznie
Maciej Polok Avatar
Maciej Polok odpowiedział w temacie: #175032 2017/11/10 22:42

Morfi napisał: Powstała nowa grupa pod nazwą "Budujmy Bytom" Radni: Laksa Dariusz, Napierała Michał i Kurzątkowski Mariusz. Prezesem jest Andrzej Panek. Już bym wolał Biedronia od tych 4 :D

Idzie nowe :) Kto na takich Panków i innych Kurzątkowskich głosuje? Co oni przez te wszystkie lata dobrego zrobili dla Bytomia?
Panek wykolegowany przez Bartyle bo mu odciął finansowanie. Kurzątkowski wieczny kombinator, Napierała - prowadzę nie piję, Laksa nadworny maratończyk.
Ekipa pierwsza klasa, myślę, że do wódki z BISem mogli by stanąć do walki i szanse były by wyrównane.
71hanysek Avatar
71hanysek odpowiedział w temacie: #175020 2017/11/10 15:30
Jak to jest "za cicho"???
Przecież "wywalony prezydent" lamentuje i lobbuje od jakiś 3 lat...
Zastanawia natomiast cisza ze strony innych "klasowych samorządowców",którzy do niedawna udzielali się na forum.Czyżby stwierdzili że bytomski.pl nie ma aż tak dużego wpływu na kształtowanie opinii publicznej w Naszym mieście?A może po prostu zrozumieli że są mało wiarygodni?
Morfi Avatar
Morfi odpowiedział w temacie: #175019 2017/11/10 15:25
Powstała nowa grupa pod nazwą "Budujmy Bytom" Radni: Laksa Dariusz, Napierała Michał i Kurzątkowski Mariusz. Prezesem jest Andrzej Panek. Już bym wolał Biedronia od tych 4 :D