Bartyla pozbył się swojego zastępcy


Andrzej Panek stracił stanowisko pierwszego zastępcy prezydenta miasta Bytomia. Damian Bartyla odwołał go po tym, jak trójka radnych za jego namową odeszła z rządzącej koalicji i założyła własny klub.

To kolejna odsłona konfliktu na szczytach władzy w Bytomiu. Wczoraj prezydent podpisał zarządzenie w sprawie dymisji jego zastępcy. Andrzej Panek w wywiadzie dla "Dziennika Zachodniego" wyznał, że o decyzji Damiana Bartyli dowiedział się z Internetu.

Następca Andrzeja Panka nie został powołany. Spekuluje się, że zostanie nim bliski współpracownik Damiana Bartyli - Łukasz Wiejacha. W przeszłości był asystentem prezydenta Piotra Koja, następnie m.in. pełnił funkcję naczelnika Wydziału Promocji i Kontaktów z Mediami, Kancelarii Prezydenta. Przez ostatnie lata zajmował stanowisko prezesa w KS Polonia Bytom i Bytomskim Sporcie, spółce powołanej do budowy stadionu przy ul. Olimpijskiej, jednak ze względu na brak sukcesów na jego miejsce mianowano Jakuba Snochowskiego. Obecnie Wiejacha jest wicedyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Bytomiu.