Kostek stał się niewygodny


Andrzej Kostek wkrótce ma zostać pozbawiony funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. W kuluarach mówi się, że to kara za zadawanie prezydentowi niewygodnych pytań.

W porządku obrad sesji zaplanowanej na najbliższy poniedziałek można znaleźć punkt dotyczący odwołania wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Funkcję ma stracić Andrzej Kostek, który jest wiceprzewodniczącym od 2006 roku (z przerwą w kadencji 2010-2012). Projekt uchwały w tej sprawie złożyło ośmiu radnych rządzącej w mieście koalicji: Jakub Snochowski, Michał Lewicki, Krzysztof Gajowiak, Joachim Nowak, Katarzyna Szołtysik-Kaczmarek, Marek Wilk, Mariusz Kurzątkowski oraz Michał Napierała.

Uzasadnienie projektu jest bardzo lakoniczne i obejmuje zaledwie dwie linijki tekstu. Wnioskodawcy argumentują, iż Kostek stracił ich zaufanie, dlatego powinien zostać odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego. Tego, co spowodowało utratę zaufania ósemki radnych z oficjalnego uzasadnienia się nie dowiemy.

Nieoficjalnie mówi się, że jest to kara za drążenie przez wiceprzewodniczącego tematu toczącej się sprawy karnej o korupcję w piłce nożnej, w której postawiono jeden zarzut prezydentowi Damianowi Bartyli. Andrzej Kostek dopytywał na jakim etapie znajduje się postępowanie już w 2013 roku. Niedawno znów o to zapytał, lecz tym razem w formie interpelacji. W odpowiedzi otrzymał pismo, iż jest to prywatna sprawa prezydenta, która nie ma związku z pełnioną przez niego funkcją. Dociekliwość wiceprzewodniczącego miała nie spodobać się radnym koalicji, dlatego podjęli próbę pozbawienia go ważnej funkcji w Radzie Miejskiej.

W czerwcu zeszłego roku wrocławska prokuratura apelacyjna oskarżyła prezydenta o udział w ustawieniu trzecioligowego meczu Polonii Bytom z Polarem Wrocław. 4 maja 2005 roku Damian Bartyla miał obiecać sędziemu Adamowi Sz. łapówkę w wysokości 1,5 tys. zł za podejmowanie decyzji na korzyść bytomskiej drużyny. Polonia wygrała to spotkanie wynikiem 3:0. Po meczu arbiter miał otrzymać obiecane pieniądze. Jak podaje blog pilkarskamafia.blogspot.com, z aktu oskarżenia wynika, że Damian Bartyla na etapie śledztwa opisując okoliczności zdarzenia stwierdził, że nie pamięta czy on sam wręczył pieniądze.

Rzekomy brak zaufania wobec Andrzeja Kostka jest zastanawiający, gdyż jest to jeden z najbardziej doświadczonych radnych. Pierwszy raz zasiadał w ławach bytomskiej rady już pod koniec lat 90'. Powrócił do nich w 2006 roku i od tego czasu za każdym razem wyborcy obdarzają go swoim zaufaniem. Przez około 7 lat pełnił funkcję wiceprzewodniczącego, zarówno w trakcie rządów Piotra Koja, jak i Damiana Bartyli. Teraz nagle zdaniem radnych koalicji przestał nadawać się do tej roli...

Discuss this article in the forums (23 replies).

Baron Avatar
Baron odpowiedział w temacie: #160653 2015/07/25 17:59

Ghost napisał:

Baron napisał:

Ghost napisał: Manolo, jak właściwie się nazywasz - Jakub Snochowski, Michał Lewicki, Krzysztof Gajowiak, Joachim Nowak, Katarzyna Szołtysik-Kaczmarek, Marek Wilk, Mariusz Kurzątkowski czy Michał Napierała?

Michał Bieda od razu!
Nie ma to jak czepiać się personaliów użytkowników forum - jest to naprawdę eleganckie, no nie powiem... echh.

Baron, no to nie mów, skoro nie zrozumiałeś sarkazmu. A Bieda raczej nie wchodzi w grę - to nie on podpisał wniosek o odwołanie Kostka. Wszystko Ci się pomieszało z tego upału ...


:D :D

Duchu, ochłoń, bo widzę, że nie ogarniasz :) Może sam weź prysznic zimny? EOT
Petrolanser Avatar
Petrolanser odpowiedział w temacie: #160642 2015/07/25 02:59
mylisz pojęcia , bycie radnym nie wymaga od ciebie posiadania wykształcenia np: Lekarskiego.A obecny brak tłumaczenia mieszkańcom swoich decyzji to patologia , która pojawia się tam gdzie frekwencja wyborcza jest niska. Bezkarność , kupczenie, itd: Ta epidemia trwa w RP już 400 lat i zawsze prowadzi do jednego , że znika z mapy Europy.
71hanysek Avatar
71hanysek odpowiedział w temacie: #160641 2015/07/25 01:03

Petrolanser napisał: A jeżeli to ty jestęś pracodawcą a Twój pracownik(radny) wydaje Twój gelt czy robi roszady i nie podaje powodu to olewasz sprawę luz na bank robi dobrze:?

Moim pracownikiem jest również policjant i lekarz...chyba brniemy w ślepą uliczkę.
Petrolanser Avatar
Petrolanser odpowiedział w temacie: #160639 2015/07/25 00:31
A jeżeli to ty jestęś pracodawcą a Twój pracownik(radny) wydaje Twój gelt czy robi roszady i nie podaje powodu to olewasz sprawę luz na bank robi dobrze:?
71hanysek Avatar
71hanysek odpowiedział w temacie: #160638 2015/07/25 00:22
Robisz "z igły widły"....Stoi czarno na białym UTRACIŁ ZAUFANIE RADNYCH WNIOSKODAWCÓW.Czy wymienieni z nazwiska wnioskodawcy złamali prawo?Czy prawo nakazuje im podawanie przyczyn utraty zaufania?To funkcja nie stanowisko :)