Reklama

SLD żąda dymisji prezydenta Bytomia

Politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej domagają się od Damiana Bartyli rezygnacji z funkcji prezydenta. Pretekstem do tego ma być zła sytuacja, w jakiej znalazł się Bytom od momentu objęcia przez niego rządów w mieście.
 

BPK zapożyczy się w parabanku?

Według nieoficjalnych informacji rada nadzorcza Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego jutro ma podjąć decyzję w sprawie zaciągnięcia wielomilionowej pożyczki. Spółka prawdopodobnie skorzysta z oferty firmy Magellan znanej z usług parabankowych.
 

Rewitalizacja Bytomia: aż 8 miesięcy opóźnienia

Obiecane środki na rewitalizację naszego miasta od dawna czekają na wykorzystanie. Jednak Bytom nie śpieszy się, aby po nie sięgnąć. Opóźnienie wynosi już osiem miesięcy.
 

Stadionu NIE BĘDZIE!

Spełnił się najgorszy koszmar Damiana Bartyli. Radni zadecydowali o wykreśleniu budowy kompleksu sportowego Polonii Bytom przy ul. Olimpijskiej z Wieloletniej Prognozy Finansowej. Inwestycja nie zostanie zrealizowana, a spółka Bytomski Sport zostanie przeznaczona do likwidacji.
 

Radni przepchnęli kontrolę we wszystkich spółkach

Damian Bartyla definitywnie stracił wpływ na Radę Miejską. Podczas wczorajszej sesji radni przyjęli każdy wniosek zgłoszony przez opozycję. Zgodnie z tym we wszystkich miejskich spółkach zostanie przeprowadzony audyt, spółki nie będą mogły sprzedać majątku bez zgody Rady Miejskiej, a w BPK zostanie przeprowadzona kontrola NIK.