Reklama

Fotograf Bytom

Bytomski PiS rośnie w siłę. Nowa radna w szeregach

Bytomska Inicjatywa Społeczna straciła radną, która postanowiła zasilić szeregi Prawa i Sprawiedliwości. Klub ten w radzie miejskiej liczy już pięciu członków i stał się najliczniejszy z opozycji.
 

Prezydent otworzył... market

Urząd Miejski pochwalił się na swojej stronie otwarciem nowego marketu w Bytomiu. Prezydent osobiście przeciął wstęgę. Czy sieci handlowe są jedynymi firmami, jakie jest w stanie przyciągnąć obecna władza do Bytomia?
 

Absolutorium nie dla Bartyli. Zostanie odwołany?

Zgodnie z przewidywaniami prezydent nie otrzymał absolutorium z wykonania zeszłorocznego budżetu. Przyszłość Damiana Bartyli w ratuszu stanęła pod znakiem zapytania. Radni mają dwa tygodnie, żeby zadecydować o zwołaniu referendum w sprawie jego odwołania. Stanowisko może też stracić w inny sposób...
 

Awantura o tenora

Głos Juliusza Ursyna-Niemcewicza jest znany nie tylko bytomianom, ale również melomanom z całego świata. Jednak znany tenor coraz bardziej angażuje się w lokalną politykę. Jego bliskie związki z Damianem Bartylą budzą duże zastrzeżenia radnych.
 

Gdzie się podziali inwestorzy?

Inwestorzy w Bytomiu są jak Yeti: wszyscy o nich mówią, ale nikt ich nie widział. Dlaczego nasze miasto mimo wielu atutów jest omijane przez przedsiębiorców i co zrobić, aby zechcięli prowadzić tu swoje interesy? Odpowiedzi na te pytania będą szukać uczestnicy kolejnej debaty z cyklu "Bytom 2054".