Obserwuj nas

Facebook Instagram Twitter YouTube

Reklama

Fotograf Bytom


Prezydenci rozpoczęli kampanię

To już drugi raz, gdy Damian Bartyla i jego były zastępca zmierzą się w wyborach. Cztery lata temu w starciu poległ Henryk Bonk. Tym razem do walki z prezydentem staje Andrzej Panek. Obaj w tym tygodniu oficjalnie wystartowali ze swoimi kampaniami wyborczymi.
 

Ratusz wysłał wnioski na rewitalizację... do złego urzędu!

Urzędnicy bytomskiego magistratu popełnili kompromitujący błąd. Pięć wniosków dotyczących rewitalizacji miasta wysłali do innej instytucji, niż powinni. Teraz nie wiadomo, czy Bytom dostanie dofinansowanie na realizację tych projektów.
 

25 mln zł za szkody górnicze. Jest się z czego cieszyć?

Spółka Węglokoks, właściciel kopalni Bobrek-Piekary, chwali się przeznaczeniem 25 mln zł na naprawę szkód górniczych w Bytomiu. Jedni uważają to za duży sukces, tymczasem drudzy twierdzą, że miasto powinno lepiej współpracować z zakładem górniczym i egzekwować od niego większe kwoty za wyrządzone szkody.
 

Na wybory zamiast do marketu. Głosowanie w niehandlową niedzielę

Premier Mateusz Morawiecki podpisał dziś rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. Decyzję o wyborze prezydenta Bytomia oraz radnych miejskich i wojewódzkich podejmiemy w przedostatnią niedzielę października.
 

Platforma dogadała się z Nowoczesną. Wołosz wspólnym kandydatem

Koalicja Obywatelska, czyli wspólny komitet Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, już w maju przedstawił swoich kandydatów na prezydentów największych miast województwa śląskiego. Wówczas w tym gronie zabrakło Bytomia. Po kilku miesiącach w końcu obu partiom udało się osiągnąć porozumienie.