Reklama

kredyty Bytom

Awantura na sesji. Budżet niezgodny z prawem.

Podczas wczorajszej sesji radni świadomie przyjęli budżet, który jest niezgodny z Ustawą o finansach publicznych. Politycy Bytomskiej Inicjatywy Społecznej uwierzyli prezydentowi na słowo, że w ciągu miesiąca rozwiąże ten problem.
 

Bytom czeka finansowa katastrofa

Potwierdzają się obawy opozycyjnych radnych. Projekt przyszłorocznego budżetu został źle oszacowany. Regionalna Izba Obrachunkowa wydała negatywną opinię i stwierdziła, że miasto nie może przyjąć takiego budżetu.
 

Zabraknie 100 mln zł na Becetkę?

Bytomska Centralna Trasa Północ-Południe ma być najważniejszą inwestycją drogową w najbliższych latach. Jednak do jej budowy może nie dojść. W miejskiej kasie brakuje na to ok. 100 milionów złotych.
 

Opozycja chce referendum w Bytomiu

Historia lubi się powtarzać. Damian Bartyla, który zdobył władzę w następstwie referendum, sam być może będzie musiał zmierzyć się z głosowaniem przeciwko sobie.
 

Woda w dół - rachunki w górę

W poniedziałek radni mają zająć się nowymi taryfami opłat za wodę i ścieki w Bytomiu. Ratusz chwali się, że ceny metra sześciennego wody i ścieków mają zostać obniżone, ale jednocześnie wzrośnie abonament, co szczególnie odczują najbiedniejsi.