Obserwuj nas

Facebook Instagram Twitter YouTube

Reklama

Fotograf Bytom


Sesja budżetowa [NA ŻYWO]

Podczas dzisiejszej sesji radni będą zajmować się przyjęciem budżetu miasta na przyszły rok. Transmitujemy na żywo obrady prosto z Urzedu Miejskiego. Posłuchajcie debaty.
 

RIO: trzeba na bieżąco monitorować zadłużenie

Regionalna Izba Obrachunkowa przestrzega przed nadmiernym zadłużeniem Bytomia. Skład Orzekający stwierdził, że w latach 2018 - 2020 różnica pomiędzy planowanym a dopuszczalnym wskaźnikiem zadłużenia kształtuje się na bardzo niebezpiecznym poziomie.
 

Damian Bartyla chce odbudować zaufanie

Choć niedzielne referendum okazało się nieważne, to jednak za odwołaniem prezydenta głosowało aż 18 460 bytomian. To więcej, niż wynoszą wyborcze wyniki Damiana Bartyli z 2010 i 2012 roku. Prezydent zapowiada, że będzie pracować nad odbudową zaufania tej grupy mieszkańców.
 

Bytom z najmniejszą zdolnością kredytową w Polsce

Specjalistyczne pismo "Wspólnota" stworzyło ranking zdolności kredytowej polskich samorządów w latach 2014 - 2016. W swojej kategorii Bytom znalazł się na przedostatnim miejscu. Także w innych kategoriach jest mało jednostek samorządu terytorialnego z tak niewielką zdolnością kredytową.
 

Wyniki referendum około północy. Mamy OSTATECZNE dane

Mieszkańcy Bytomia z niecierpliwością wyczekują wyników referendum w sprawie odwołania prezydenta Damiana Bartyli. Trzeba jeszcze uzbroić się w cierpliwość, bo dopiero trwa liczenie głosów.