Reklama

kredyty Bytom

Zaskakujący zwrot w sprawie prezydenta

Już blisko 3 lata ciągnie się proces Damiana Bartyli w sprawie ustawienia meczu Polonii Bytom z Polarem Wrocław. W piątek wreszcie miał się zakończyć, lecz ze względu na zeznania nowego świadka wydanie wyroku jeszcze się opóźni.
 

Koj: Bartyla bardziej czuje się prezesem Polonii niż prezydentem

Piotr Koj we wczorajszym wywiadzie dla Radia Piekary ostro zrecenzował działalność swojego następcy na fotelu prezydenta Bytomia. Skrytykował Damiana Bartylę za brak sukcesów w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, opóźnienia w rewitalizacji miasta i forsowanie drogiej budowy kompleksu sportowego dla Polonii Bytom.
 

Prezydent nie odpowiedział na petycje

Do Damiana Bartyli trafiło kilka listów otwartych w sprawie likwidacji flagowych wydarzeń kulturalnych Bytomia. Do prezydenta zwrócili się przedstawiciele środowiska teatralnego, pracownicy naukowi Uniwersytetu Śląskiego i internauci. Prezydent jednak nie ustosunkował się do żadnego z pism.
 

Senator Misiołek: Bytom jest na poważnym zakręcie [VIDEO]

Andrzej Misiołek w wywiadzie dla Radia Piekary zarzucił prezydentowi Damianowi Bartyli nieodpowiedzialne zadłużanie miasta. Bytomski senator wytknął mu również brak sukcesów w pozyskiwaniu inwestorów, co było jego jedną z głównych obietnic wyborczych.
 

Prezydent w budżetowych tarapatach

Regionalna Izba Obrachunkowa stwierdziła nieważność Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2017 - 2046. To samo może stać się z uchwałą budżetową, jeśli prezydent w ciągu miesiąca nie złoży stosownych wyjaśnień.