Obserwuj nas

Facebook Instagram Twitter YouTube

Reklama

Fotograf Bytom


Na wybory zamiast do marketu. Głosowanie w niehandlową niedzielę

Premier Mateusz Morawiecki podpisał dziś rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. Decyzję o wyborze prezydenta Bytomia oraz radnych miejskich i wojewódzkich podejmiemy w przedostatnią niedzielę października.
 

25 mln zł za szkody górnicze. Jest się z czego cieszyć?

Spółka Węglokoks, właściciel kopalni Bobrek-Piekary, chwali się przeznaczeniem 25 mln zł na naprawę szkód górniczych w Bytomiu. Jedni uważają to za duży sukces, tymczasem drudzy twierdzą, że miasto powinno lepiej współpracować z zakładem górniczym i egzekwować od niego większe kwoty za wyrządzone szkody.
 

Czy bytomianie zechcą niezależnego prezydenta?

Bytomianie często tłumaczą, że nie mają na kogo głosować, bo od lat te same osoby walczą o rządy w mieście. Teraz na scenę polityczną wchodzi kandydat, który jeszcze nigdy nie uczestniczył we sprawowaniu władzy w Bytomiu. Czy wyborcy postawią na nowego człowieka, czy jednak znów zdecydują się na dobrze znanych im polityków?
 

Platforma dogadała się z Nowoczesną. Wołosz wspólnym kandydatem

Koalicja Obywatelska, czyli wspólny komitet Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, już w maju przedstawił swoich kandydatów na prezydentów największych miast województwa śląskiego. Wówczas w tym gronie zabrakło Bytomia. Po kilku miesiącach w końcu obu partiom udało się osiągnąć porozumienie.
 

BPK utopiło miliony w studniach?

Cztery lata temu bytomskie wodociągi zapłaciły prawie 18 mln zł za ujęcia wody w Tarnowskich Górach. Tymczasem według ostatniej wyceny studnie są warte ledwie 3,9 mln zł. Teraz transakcją zajął się Sąd Okręgowy w Gliwicach.