McDonald's znika z Karbia. Słynna restauracja zrównana z ziemią [FOTO/VIDEO]

Przejeżdżając przez główne skrzyżowanie w Karbiu, nie zobaczymy już charakterystycznego budynku restauracji McDonald's. Obiekt właśnie zrównano z ziemią.

Reklama

Restaurację McDonald's, która znajdowała się przy skrzyżowaniu ulic Miechowickiej i Konstytucji w Karbiu zna niemal każdy bytomianin. Wiele osób korzystało przede wszystkim z opcji zamawiania jedzenia w samochodzie. Z czasem zaczęły o sobie dawać znać szkody górnicze. Za pierwszym razem naprawy przyniosły skutek, ale 10 czerwca 2016 roku ostatecznie zamknięto słynnego fast fooda.

Minęły niemal dwa lata od opuszczenia restauracji przez pracowników. Niedawno głośnym echem odbiły się zdjęcia Macieja Fliegela, który zwiedził porzucony budynek. Artykuł z fotografiami w naszym portalu wyświetlono prawie 70 tysięcy razy. To pokazuje, że wielu bytomian do dzisiaj wspomina wizyty w McDonald's.

Kolejnej okazji do zwiedzenia wnętrza już nie będzie. Kilka dni temu ruszyła rozbiórka budynku po dawnej restauracji. Obiekt został zrównany z ziemią i został po nim tylko gruz, który także lada moment zniknie i pozostanie pusty plac.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (4 replies).

miras Avatar
miras odpowiedział w temacie: #178190 2018/03/29 14:32
Jaka restauracja? Przecież to ewidentny bar szybkiej obsługi (samoobsługa, wydawanie "potraw" w jednorazowych "naczyniach", brak obsługi kelnerskiej)
Naprawdę żeby być restauracją nie wystarczy się tak samemu nazwać, to tak jak multipleks nazywając się teatrem, teatrem się przez to nie stanie.
Ankh Avatar
Ankh odpowiedział w temacie: #178182 2018/03/28 14:07
Karb Karbiem, ale jak dziś zobaczyłem koło Biedronki na starych Miechowicach wielkie wybrzuszenie na chodniku (ogrodzili to pachołkami) to pomyślałem,
że dyscyplinę 3000m z przeszkodami to można bez problemu organizować u nas. Akurat odcinek Karb-Miechowice...
myszaty Avatar
myszaty odpowiedział w temacie: #178169 2018/03/27 23:12
,,Słynna'' - nie no ,dajcie se siana bo padnę ze śmiechu, dodajcie jeszcze,,kultowa" i będzie fullwypas tabloidowo.
Ktoś to czyta to zanim opublikuje?
BytomKarb02 Avatar
BytomKarb02 odpowiedział w temacie: #178168 2018/03/27 23:08
Te zdjęcia i film nabiorą wartości tak gdzieś za 10 lat kiedy to będzie bardziej jasne w którym kierunku pójdą losy Karbia. Szkody górnicze na powierzchni spowodują jeszcze więcej złego, lub wszystko się uspokoi a reszta tego co została przejdzie już remonty i modernizacje jak np. wiele wspólnot po stronie kościoła. Na szczęście dużo obiektów już dzisiaj nie straszy jak kiedyś hale Linodrutu.

Reklama